Від вінницьких лісівників: для звірів – водопій, для рибалок – улов!

personАвтор:  пресслужба ВОУЛМГ
access_time29.07.2020 18:59 categoryЗагальні новини
Без води життя неможливе! І цю прописну істину не варто доводити! Для лісових мешканців, їхнього здоров’я, збереження життя і розмноження популяції вкрай важливим є не лише охорона та підгодівля, а й забезпечення водою. Особливо в останні роки, коли всихають та міліють природні джерела, а щорічний рівень опадів стає катастрофічно низьким. Тож тваринам в таких умовах допомагають вижити лісівники.
Усі держлісгопи Вінниччини питання забезпечення водопоями диких тварин тримають на належному рівні. А лісівники ДП «Дашівське ДЛМГ», очолювані заслуженим лісівником України Кавуненком В.В., створюючи водойми, ще й зариблюють їх. І таким чином мають додаткові доходи від реалізації риби.
У Дашівському досвідному лісомисливському господарстві постійно споруджують штучні водойми, розчищають лісові джерела. Тут на сьогодні споруджено 14 штучних лісових водоймищ для водопою диких тварин. А ще є чимало дрібних лісових джерел, струмків.
Останній із штучно споруджених ставків розчистили цього року. Ще свіжі насипи не встигли порости верболозами.  Директор підприємства В.В.Кавуненко пам’ятає, що на цьому місці був солідний лісовий ставок, до якого зачащала дітвора із сусіднього села. Але було то ще у часи його далекого дитинства. Ставок давно замулився, заріс, роками тут не було водойми, а про наявність підземних джерел свідчили водолюбиві рослини, переважно чагарники. Тож зараз лісівники застосували техніку, розчистили джерела, викопали досить потужну водойму, яка поступово наповнилася водою. Зараз це – повноцінний лісовий став, водопій для тварин, обгороджений високою дамбою. Дашівські лісівники загалом мають практику обгороджувати лісові ставки земляними валами, щоб намул та хімічні речовини не потрапляли під час потужних злив із сусідніх із лісовими угіддями полів.
А от у шести ставках у лісових угіддях Дашівського ДЛМГ є риба. Лісівники розводять зарибок і запускають у водойми, які таким чином виконують подвійну функцію: це і водопій, і можливість для підприємства отримувати додаткові кошти від реалізації риби. А для того, щоб ставки повнились рибою, її гарно підгодовують. Щодня працівники підприємства розвозять для підгодівлі риби 500-800 кг корму, який складається із подрібненого зерна кукурудзи та соняшника (макух). Корми у Дашівському ДЛМГ щороку вирощуються власними силами лісівників на орендованих сільгоспугіддях.
Тож рибалки мають змогу відвести душу в чудовому лісовому куточку, отримавши не лише задоволення від відпочинку, а й реальний улов якісної риби. Одноразовий квиток для рибалки коштує 200 грн., передбачаючи улов не більше трьох кілограмів риби.
- Короп, товстолоб, білий амур, судак, щука – такі види риби ми розводимо, - розповідає головний лісничий В.Д.Криса.
А ще ставки – це справжня окраса лісу, дзеркала, що відбивають синь небес. Вони доповнюють неповторність подільських дібров і є неодмінною частиною екосистеми, збагачують флору і фауну лісу. Це ж і особливі рослини, комахи, звірі, водні птахи, що гніздяться в очеретах... Краса і гармонія, які у присутніх зупиняють лік часу...