У дбайливих господарів-лісівників завжди і робота, і порядок!

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time04.11.2019 15:21 categoryЗагальні новини
Хоч надворі останній місяць осені, проте лісівникам не до відпочинку. Кипить робота і в Гайсинському лісгоспі. У Ладижинському лісництві зараз активно готують до зимового періоду декоративний посадковий матеріал.
Чи задумується стороння людина, скільки праці та часу потрібно, щоб отримати із зрізаної гілочки туї чи ялівця гарну, із сформованою кроною, готову до пересаджування рослину? А лісівники добре знають, особливо працівники теплично-парникового господарства. Бо вони власноруч ці живці нарізають із маточних дерев, висаджують у спеціально підготовлений ґрунт теплиці, доглядають за поливом, укоріненням, загальним станом «малят». Тож аби потрапити до покупця, майбутні саджанці декоративних порід перебувають під доглядом працівників розсадників як мінімум 2-3 роки! Перший рік живці вкорінюються у теплиці, отримують інтенсивне зволоження спеціальною системою поливу, а наступного року пересаджуються у горщики ще на 1-2 роки, проходять загартування під притінювальним наметом. Згодом нові рослини висаджуються у відкритий ґрунт для ландшафтного озеленення.
Сьогодні теплично-парниковим господарством Гайсинського лісгоспу вирощуються декоративні породи в асортименті із 60 видів. Спірея, катальпа, самшит вічнозелений, різні форми туї, ялівців, барбарис, бересклет, кипарисовик тощо входять до переліку декоративних порід. А також фахівці допоможуть правильно підібрати рослини, проконсультують стосовно посадки та догляду. У Ладижинському лісництві для зручності працює павільйон для продажу декоративних культур із закритою кореневою системою.
На фото – теплично-парникове господарство Ладижинського лісництва, догляд за декоративними рослинами із закритою кореневою системою.