ТАКІ ЛІСІВНИКИ ЯК СТРІЛЕЦЬКИЙ – ЗОЛОТИЙ ФОНД ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА!

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time27.11.2019 13:35 categoryПривітання
Сьогодні піввіковий ювілей відзначає Сергій Стрілецький – лісничий Моївського лісництва ДП «Могилів-Подільський лісгосп». Свою славу Моївське лісництво заробляло десятками років. Тут трудилася й трудиться когорта справжніх лісівників, які досконало знають свою справу.
На території Моївського лісництва все радує око: охайне адміністративне приміщення, добротно відремонтоване, із зручними 15 робочими місцями для працівників, доглянутий двір з рекреаційною зоною, господарськими спорудами, квітниками... Тут все промовляє про добрих хазяїв. Сюди приїжджають весілля, щоби зробити гарне відео, фото для сімейного архіву. Сюди люди охоче приходять на екскурсії, відпочинок, затишні посиденьки, задушевну бесіду.
Сергій Вікторович Стрілецький - ініціативний, дисциплінований, вдумливий керівник, вимогливий в першу чергу до себе. На нього можна покластися у будь-якій справі. Він давно засвоїв просту істину: однією з умов створення стійких, продуктивних і довговічних насаджень є організація місцевої лісонасіннєвої бази. Так у 2017 році заготовлено 3516 кг лісового насіння у 2018 – вже 4743 кг, в т. ч. основних лісоутворюючих порід – 4668 кг. Адже стабільне забезпечення лісокультурних робіт високоякісним садивним матеріалом необхідного асортименту – найважливіше питання. Тут площа лісових розсадників складає 14 га. З року в рік збільшується кількість вирощеного посадкового матеріалу: 2017 рік – 629 тис. шт., 2018 рік – 764 тис. шт., 2019 рік – майже один мільйон штук.
У Моївському лісництві є чудовий розсадник декоративного посадкового матеріалу, де вирощується біля 4 тис. шт. туї західної колоновидної, туї західної вересковидної, туї західної золотистої, туї західної кулевидної, туї західної білої, ялини колючої голубої, ялівця звичайного колоновидного, ялівця козацького, ялини канадської  конічної, самшиту вічнозеленого... Дякуючи моївським лісівникам, лісгосп повністю забезпечує свої потреби в сіянцях для лісокультурних робіт, а також забезпечені саджанцями всі райони зони діяльності лісгоспу та місто Могилів-Подільський.
Вистачає роботи і на всіх інших об’єктах, адже лісництво чималеньке – 4190 га. За останні п’ять років відтворено ліси на площі 158 га.
У біографії 50-річного лісничого є цікавий факт: він має вже 29 з половиною років стажу роботи лише в Могилів-Подільському держлісгоспі. В Моївському лісництві – з 1990 року. Розпочинав лісорубом, майстром лісу. 3 1993 року 24 роки – помічник лісничого.
При зустрічі з Сергієм Вікторовичем ви в першу чергу звернете увагу на його обпалені сонцем, натруджені, мозолисті руки. Ваш висновок буде коротким: “Трудяга! Цей чоловік не боїться будь-якої роботи!».
В затишному кабінеті лісничого – нічого зайвого. На полицях багато різноманітної спецлітератури. В цій людині приваблює все: впевненість, спокій, манера повільно-розважливо говорити, добрий погляд очей, приємна посмішка. 
Він ніколи не скаржиться на труднощі. Бо скаргами справ не вирішиш. Тут вчасно і якісно проводяться всі догляди за лісовими культурами. Не допущено списання лісових культур. За останні роки не було лісових пожеж, самовільних рубок.
У всіх справах Сергій Вікторович в першу чергу розраховує на себе і своїх колег. Постійно думають, як поповнити касу держлісгоспу, бо держлісфонд потребує коштів, догляду, захисту. Дбайливий господар всюди встигає, все знає, всі процеси тримає під постійним контролем. Найголовніше в роботі – люди! 13 працівників вчасно отримують зарплату. Питання соціального самопочуття працівників завжди стоять на першому плані і у керівників ДП «Могилів-Подільський лісгосп», і лісничого Моївського лісництва. 
Думають тут і про флору, фауну, зберігають біологічне різноманіття в лісах. Площа об’єктів природно-заповідного фонду складає 37 га. В облаштованій рекреаційній зоні є пам’ятка природи місцевого значення - віковий дуб (250 років), алея платана і липи дрібнолистої, дендропарк площею 0,7 га, де нараховується 56 деревних і чагарникових порід. На базі лісництва активно працює учнівське лісництво «Зелені легені планети».
- Стрілецький – золота людина, - наголошує директор ДП “Могилів-Подільський лісгосп” Іщук Віктор Миколайович. - Здібний фахівець, практик, знаючий спеціаліст, з наукою дружить. Добросовісний і порядний. Якщо доручив справу Сергію Вікторовичу, можна бути спокійним: все буде зроблено найкраще. Роботу свою любить. Ось в таких людях – секрет наших успіхів, гарантія наших перемог!
Держава високо оцінила невтомну працю С.В. Стрілецького. Він має звання «Помічник лісничого I класу», нагрудний знак «За бездоганну службу в державній лісовій охороні» (20 років), почесні грамоти Вінницького ОУЛМГ, подяки. У 2019 році виборов друге місце в обласному конкурсі на краще лісництво.
Трудовий колектив могилів-подільських лісівників щиро вітає свого колегу з 50-річчям з дня народження, бажає сили, наснаги, здоров’я, довголіття!