Справжня оаза рукотворної краси від вінницьких лісівників

personАвтор:  Прес-служба ДП "Бершадський лісгосп"
access_time22.06.2020 15:30 categoryЗагальні новини
Щоденно лісівники Вінниччини своєю працею бережуть та примножують справжній скарб – ліси. Це вимагає значних зусиль, знань та досвіду. Однак встигають працівники лісового господарства і створювати дедропарки, які радують око кожному, хто проходить повз або завітає до цієї оази декоративної краси. Багато відвідувачів можна зустріти і на території садиби Сумівського лісництва ДП «Бершадський лісгосп», де створено руками лісівників дендрарій з рідкісних рослин.
Завдяки копіткій праці лісівників Сумівського лісництва (лісничий В.А. Гуз, помічник лісничого В.М. Шевченко) рослини почуваються у дендрарії добре. Тут і гігантська туя, сосна Веймутова, софора японська, піраканта, вейгела, різноманітні туї, різні види барбарису. Першою після зими милує око жовта форзиція, зачаровує квітами магнолія. Це неповний перелік всіх дерев, кущів і квітів, які ростуть в дендропарку. Продовжувати закладення парку Сумівського лісництва планують і в майбутньому. Лісівники знаходяться у постійному пошуку різноманітних цікавинок.
Допомагають восени та весною вихованці учнівського лісництва «Юні друзі лісу» Сумівської школи.  Школярі разом із лісівниками-професіоналами висаджують дерева та кущі, доглядають за ними. З ініціативи директора ДП «Бершадський лісгосп» М.В. Краснєєва разом  працюють над спільним проектом «Дендрарій як засіб озеленення шкільного подвір’я» та створюють дендропарк на території школи. Лісівники-професіонали  з ДП «Бершадський лісгосп», зокрема з Сумівського лісництва, забезпечують школу саджанцями, вчать правильно доглядати їх, інформують про те, хто і звідки із рослин завітав на Україну. 
Нині біля садиби Сумівського лісництва тішить око рідкісною красою тюльпанове дерево. Росте воно в лісництві більше 13 років. Придбали його разом з іншими рідкісними рослинами у Львівському лісотехнічному університеті. І лише цього року вперше тюльпанове дерево розквітло. Саме під час свого цвітіння, коли дерево повністю вкривається ніжними жовто-зеленкуватими квітами,  ця рослина має найпривабливіший вигляд.
Наукова назва тюльпанового дерева – ліріодендрон. Дерево належить до сімейства магнолієвих. Ще його колись називали «дерево-ліра» через оригінальну форму листків, яка притаманна тільки йому. А тюльпановим його називають за пахучі зеленувато-жовтуваті квіти, які зовнішнім виглядом нагадують тюльпани. У Північній Америці воно є найбільшим медоносом. Це листопадне дерево, плоди якого схожі на шишку коричневого кольору. Росте швидко, має цінну легку і міцну деревину, яка використовується для виготовлення меблів, музичних інструментів. Тюльпанове дерево ще називають «жовтою тополею», воно вимогливе до світла, квітує після 8-13 років.
Тюльпанове дерево вважається одним з найбільш красивих квітучих дерев на планеті. Рідко зустрічається не тільки в нашій місцевості, а й взагалі на території Європи. Батьківщиною цього дерева вважають східну частину Північної Америки.
Рідкісна краса  цієї рослини милує око, тішить душу, дарує хвилини естетичної насолоди. Також тюльпанове дерево дуже лагідне і чуйне, тому вимагає до себе дбайливого відношення і при посадці, і при вирощуванні. Цьому дереву, як і іншим у дендропарку Сумівського лісництва, пощастило, адже за ними доглядають умілі і дбайливі руки лісівників-професіоналів.