Лісівники Вінницького держлісгоспу – серед найкращих, найцікавіших, найдостойніших

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time11.09.2019 22:36 categoryЗагальні новини
До дня міста Вінниця, що святкуватиметься цього року 14 вересня, проводитиметься низка заходів. У тому числі – традиційний кількагодинний телемарафон на телеканалі «ВІТА». Цього року телевізійники запрошують у студію взяти участь у прямому ефірі та поспілкуватися з глядачами цікавих та неординарних особистостей, представників різноманітних професій та людей, які роблять щоденний внесок у життя вінничан. Серед героїв телемарафону – лісничий Вороновицького лісництва ДП «Вінницький лісгосп» Володимир Мельничук.
Мельничук В.В. 12 років після закінчення лісівничого вузу працює в лісовому господарстві. Ґрунтовна вища освіта, поєднана з бажанням та вмінням вчитися, працювати, принесла свої гарні результати. А навчитися за ці роки було у кого: у визнаних майстрів лісівничої справи Попельнюка В.В., директора державного підприємства «Вінницьке лісове господарство», Івацка І.Д., Серги М.В., з якими працював у Якушинецькому лісництві. Цікавий тандем був у Калинівському лісництві: молодий лісничий Кривий О.В. і молодий помічник лісничого Мельничук В.В. А з 2009 р. пішов Володимир Віталійович на самостійні хліба.
Директор Вінницького лісгоспу Попельнюк Віктор Васильович вважає його перспективним, вдумливим молодим керівником. Вороновицьке лісництво – грабово-дубове. Має плантації новорічної ялинки. Реалізація новорічної ялинки приносить в касу гарні надходження. Є парники під зелене черенкування. Вирощують декоративний посадковий матеріал. Відремонтували тут капітально адмінприміщення, яке завжди було окрасою вулиці, всієї Вороновиці. Гарні результати мають і у веденні мисливського господарства. Самі працівники своє місце серед 13 лісництв ДП «Вінницький лісгосп» визначають як скромну золоту серединку і готові покращувати економічні показники. Тут склався згуртований трудовий колектив.
Дякуючи злагодженій роботі всього лісогосподарського комплексу ДП «Вінницький лісгосп», в т.ч. і Вороновицького лісництва, держпідприємство тримає пальму першості серед інших підприємств ВОУЛМГ.
Мельничук В.В. вболіває за загальну справу, знає своє місце в загальній системі. Лісівничу науку почав освоювати ще з сім’ї, бо ж батьки, друзі, сусіди працювали у лісовому господарстві. Тому і будь-якої роботи не боїться. Напружений робочий день у лісі ні за що не поміняє на міське життя.
Немало Володимир Віталійович докладає зусиль у такій потрібній на сьогодні лісівничо-просвітницькій роботі. Лісництво тісно, щиро і насправді по-дружньому співпрацює з комунальним закладом «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 12 Вінницької міської ради» (директор школи - Вітюк Олена Григорівна). При школі діє учнівське лісництво «Дивосвіт» (педагог-наставник – Бусигіна Наталія Олександрівна, лісничий учнівського лісництва – Гаврилюк Сніжана). І діти учнівського лісництва, і молодші школярики завжди чекають на зустріч із лісівниками, на участь у посадці лісу, на проведення уроків природи.
От і для телемарафону знімали відеоряд із проведення уроку природи у третьому класі. Володимир Віталійович розповідав звичну інформацію: як створюється ліс, як його оберігають, чому і чим він хворіє і як змінюється. Дітки не лише уважно слухали, а й активно запитували, цікавились, скільки може прожити дерево, яке найстарше дерево на Вінниччині, де беруть новорічні ялинки і якої висоти бувають дерева.
Такі, на перший погляд, буденні речі формують світогляд тих, хто у майбутньому будуватиме нашу країну, залишають світлі спогади у дитячих душах.
А ми гордимося, що у нас є такі лісівники. Тож з нетерпінням чекаємо суботи, щоб побачити його на телеканалі «ВІТА» з 13-ї до 16-ї години.