Лісівники Вінниччини долучилися до програми масштабного заліснення України

personАвтор:  Пресслужба Вінницького ОУЛМГ
access_time10.09.2021 19:39 categoryЗагальні новини
ДП «Могилів-Подільський лісгосп» має багату історію із створення нових лісів. Адже саме у цій місцевості у надзвичайно важких умовах ще за радянських часів створювалися ліси на кам’янистих дністровських схилах та урвищах. Сьогодні – це вже історія, яка шумить у верховіттях лісів. А сьогодні могилів-подільські лісівники готові виконувати програму Президента України, збільшуючи лісистість рідного краю.
 
Указом Президента України від 7 червня 2021 року № 228/2021 «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів» започатковано з 2021 року реалізацію екологічної ініціативи «Масштабне заліснення України» з висадкою 1 млрд. дерев за 3 роки та створення 1 млн. га нових лісів за 10 років.
Вінницьким обласним управлінням розроблена «Обласна програма досягнення оптимального рівня лісистості у Вінницькій області на 2012-2025 роки», якою передбачено щорічне створення 800 га нових лісів на деградованих землях та землях, не придатних для ведення сільськогосподарського виробництва. Нині державними підприємствами активно проводиться робота з головами територіальних громад щодо виділення земель для створення нових лісів.
ДП «Могилів-Подільський лісгосп» працює теж над реалізацією державної екологічної ініціативи «Масштабне заліснення України». Керівництво лісгоспу звернулося до територіальних громад з проханням надати землі для заліснення. Наразі адміністрація лісгоспу, лісничі спільно з головами територіальних громад та представниками Держгеокадастру проводять ряд заходів щодо виявлення самозаліснених та придатних для створення лісів земельних ділянок. Наступним етапом роботи буде врегулювання на законодавчому рівні земельних відносин та розробка необхідних проєктів для заліснення територій.
Директор підприємства Іщук Віктор Миколайович зустрівся з головою Мурованокуриловецької селищниї ради Цибульською Галиною Миколаївною. У ході робочої зустірічі очільниця громади запевнила, що розуміє важливість збільшення лісистості області. На сьогодні громада передає під заліснення кілька ділянок біля різних населених пунктів загальною площею 21 га. Передано викопіювання керівництву лісгоспу, ведеться виготовлення проектів на дозвільні документи про надання ділянок у постійне користування.
Також керівник лісгоспу зустрівся із головою Ямпільської міської громади Гаджуком Сергієм Івановичем. Досягнуто згоди про передачу під заліснення ділянок площею 14 га біля села Северинівка та 31 га біля села Слобода-Підлісівська.
У ході робочої зустрічі Іщука В.М. із очільником Яришівської територіальної громади Кухарчуком Олександром Володимировичем досягнено домовленості про передачу ділянки площею 17 га біля села Юрківці.
Могилів-Подільські лісівники мають багатий досвід у вирішенні питань заліснення краю. Так, усього ДП «Могилів-Подільський лісгосп» з 1946 року створив 8636 га нових лісів! У тому числі за часів незалежної України – 813 га. 
- Наш лісгосп вирощує понад 1 млн. сіянців на рік. Це 12 основних лісоутворюючих порід, серед яких дуб звичайний, горіх чорний, модрина європейська, черешня, липа, груша, завдяки чому підприємство в повному обсязі здатне забезпечити власні потреби в посадковому матеріалі,а також певну кількість надати для потреб територіальних громад для реалізації акції «Масштабне заліснення України», - зазначає директор Віктор Іщук. - Наразі важливо, щоб усі зрозуміли, що створення нових лісів, збільшення лісистості області на користь територіальним громадам та суспільству в цілому. Адже основна функція лісу – екологічна. Дерева - це фільтр, що очищує повітря, вони захищають ґрунти від ерозії, відновлюють водний баланс, регулюють клімат, сприяють запобіганню глобальному потеплінню, забираючи з повітря всі шкідливі хімікати, які можуть зруйнувати озоновий шар.