Лісівники України за досвідом – до дашівських лісівників

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time11.06.2019 10:50 categoryЗагальні новини
Минулого тижня для вивчення передового досвіду роботи до вінницьких лісівників завітала група головних лісничих та інженерів із лісових культур із різних областей України, які проходять навчання в Центрі підготовки та перепідготовки працівників лісового господарства «Укрцентркадриліс».
У ДП «Дашівське ДЛМГ» учасників заходу ознайомили з історією, об’ємами, принципами роботи досвідного лісомисливського господарства. Директор В.В.Кавуненко зазначив, що незважаючи на те, що у постійному користуванні ДП «Дашівське ДЛМГ» є 6,1 тис. га земель і підприємство є спеціалізованим мисливським господарством, тут успішно займаються лісовим господарством, вирощуванням декоративного посадкового матеріалу та побічним користуванням. І звісно, мисливське господарство тут є самоокупним.
Головною породою в лісових угіддях є дуб звичайний. Але специфіка підприємства (висока щільність мисливських тварин) змушує активно вводити у склад культур горіх чорний. Це прекрасна порода, більш посухостійка, швидкоростуча, з ціннішою, ніж у дуба, деревиною, але головне, що її не пошкоджують дикі тварини.
На підприємстві максимально розвинута інфраструктура мисливського господарства: мисливський готель, лісівничий еколого-просвітницький комплекс, кормові поля, вольєри, підгодівельні майданчики, вежі для індивідуального та облавного полювання, годівниці, солонці, піднавіси для збереження корму, водопої, місця для розробки дичини, технічний пункт для реєстрації учасників полювання та проведення інструктажу, лісівничо-екологічні просвітницькі пункти, рекреаційні зони з облаштованими місцями для розведення вогнища, місцями для відпочинку.
Родзинкою Дашівського підприємства є і лісівничий еколого-просвітницький комплекс. Там колеги-лісівники змогли побачити стрілецький тир, зони для сімейного відпочинку з альтанками, місцями для харчування, проведення змістовного дозвілля, інформаційними стендами на лісову й мисливську тематику, мисливську кав’ярню, лісовий навчальний клас. Таких об’єктів в Україні є всього декілька, а у Вінницькій області - єдиний.
Тут все фантастичне, казково незвичне: скульптури, допоміжні приміщення, ліплення, лісові сюжети, картини... Всі роботи проведено на найвищому естетичному рівні. Тут з гідністю можна приймати делегації європейського й світового рівня.