Лісівники Вінниччини готуються до зимової підгодівлі дичини

personАвтор:  Пресслужба ДП "Бершадський лісгосп"
access_time05.11.2021 14:35 categoryЗагальні новини
Вже зовсім скоро розпочнеться сезон зимової підгодівлі диких тварин. Щоб дикі тварини мали сили перенести холодну зиму, привести навесні здорове потомство, а також щоб не мігрували в пошуках їжі, лісівники Вінниччини протягом холодної пори року проводять підгодівлю мешканців лісу. Саме тому лісові господарства області заздалегідь дбають про підготовку кормової бази для дичини. Готуються до холодної пори року і у ДП «Бершадський лісгосп».
Аби раціон тварин був різноманітним та корисним, заготівлю смаколиків для тварин починають готувати ще наприкінці весни – на початку літа. Тоді заготовляють гіллячковий корм - пучки листяних деревних порід. Ці гілочки зрізають, поки вони ще не задерев’яніли. «Зелені віники» після зрізування занурюють у солоний розчин, а далі розвішують для просушування у добре провітрюваних та захищених від потрапляння дощової води місцях. Після просушування гіллячковий корм складають до приміщень для зберігання кормів. Також влітку заготовляють сіно.
Восени збирають коренеплоди. Нині ж у Бершадському держлісгоспі основний об’єм заготівельних робіт вже виконано, нещодавно завершилася заготівля кукурудзи. Бершадські лісівники вже заготовили 10,9 тис. штук гіллячкового корму, 7,5 т сіна, 31 т кукурудзи, 10 т зерносуміші, 21,4 т коренеплодів. Також подбали про сіль для солонців. Такі запаси стануть у нагоді тваринам під час холодної зими.
Долучаються до заготівлі смаколиків для дичини і вихованці учнівських лісництв. А взимку охоче допомагають єгерям розкладати корми для лісових мешканців. Такі спільні з лісівниками справи допомагають школярам краще пізнавати таємниці лісу, цінувати працю та любити природу.
Підгодівлю диких тварин розпочинають з настанням холодів та встановленням снігового покриву. Саме за таких погодних умов звірі особливо потребують допомоги людини. Тоді природних кормів стає мало, або вони важкодоступні. Зимова підгодівля організовується в місцях постійного перебування лісових мешканців на спеціально створених підгодівельних майданчиках, де розвішуються кормові віники, у годівницях викладається сіно, розсипається кукурудза тощо. Такі місця охоче відвідуються тваринами, адже там вони завжди знаходять улюблені корми. Опікуються лісовими мешканцями до тієї пори, коли тварини вже власними силами зможуть роздобути собі поживу. Така допомога дозволить звірині успішно перезимувати та привести навесні здорове молоде покоління.