Знання та любов до лісу передають тульчинські лісівники юним підопічним

personАвтор:  Пресслужба Вінницького ОУЛМГ
access_time23.01.2020 19:45 categoryЗагальні новини
Про ліс, лісове насіння, працю над створенням лісу та роль лісівників у житті лісу – на такі буденні та водночас важливі теми у форматі «круглого столу» говорили лісівники Тульчинського ЛМГ із кирнасівськими школярами - членами учнівських лісництв.
Держпідприємства лісового господарства Вінниччини організовують роботу учнівських лісництв, активно співпрацюють з педколективами, створюють для роботи з дітьми лісівничі еколого-просвітницькі центри. У 50 учнівських лісництвах області налічується більше ніж 6000 юних лісівників.
Особливу увагу розвитку учнівських лісництв приділяють працівники ДП «Тульчинське ЛМГ» (директор М.М. Дан, головний лісничий Г.П. Кілимник). У зоні діяльності держпідприємства функціонує 4 учнівських лісництва: «Зелена діброва» Брацлавської НВК-ЗОШ №1, "Паросток" Кирнасівської ЗОШ I-III ст., «Паросток майбутнього» Томашпільської НВК-ЗОШ І-ІІІ ст., «Зелений гомін» Кирнасівської ЗОШ I-II ст.
Нещодавно працівники Тульчинського ЛМГ – головний лісничий Г. Кілимник, помічник лісничого Кирнасівського лісництва І. Денисюк, майстер розсадника Є. Мироненко – завітали до своїх юних підопічних, старшокласників у  Кирнасівській ЗОШ I-III ст. та учнів середніх класів Кирнасівської ЗОШ I-II ст.
Розмова про життя лісу і роль лісівників була активною, цікавою, насиченою емоціями, набрала форми «круглого столу». Адже юні лісівники недарма з року в рік беруть участь у посадці лісу, лісівничих заходах, допомагають лісівникам у лісокультурних роботах, тому мають певні знання про дерева, ліс, природу. Захід розпочався із традиційного питання – з чого розпочинається ліс? І далі діти разом із лісівниками поринули у захоплюючу розмову про процес збору насіння, перевірки його на посівні властивості, висівання, пророщування, догляд за садивним матеріалом, створення лісу, догляд за лісовими культурами тощо.
- Вихованці учнівських лісництв тягнуться до знань, багато чого знають про лісове господарство і вражають своєю своєрідною дитячою мудрістю, - ділиться враженнями від зустрічі Г.П.Кілимник. – Тульчинські лісівники ведуть постійну лісівничо-просвітницьку роботу серед учнівської молоді, діляться своїм практичним досвідом, допомогають дітям у підготовці до різноманітних заходів екологічного спрямування. Ми переконані, що робота ця потрібна, вона розширює у дітей знання природничих наук, виховує дбайливе ставлення до природи, екологічну свідомість та уміння цінувати працю лісівників.