Штучні водойми у Дашівському ДЛМГ забезпечують сповна лісових тварин водою

personАвтор:  Пресслужба ВОУЛМГ
access_time07.05.2020 21:08 categoryЗагальні новини
Охорона від браконьєрів, регулювання шкідливих хижаків, збільшення видового складу, облаштування підгодівельних майданчиків, поповнення солонців, зимова підгодівля – усі ці заходи здійснюють лісівники держлісгоспів Вінниччини, аби зберегти тваринний світ лісів Поділля. Облаштування водопоїв для диких тварин - один із надважливих завдань у цьому переліку. Адже забезпечення водою диких тварин в умовах всихання та зміління джерел та катастрофічної відсутності опадів прямо впливає на збереження та збільшення їхньої чисельності.
З особливою увагою до цього питання підходять у Дашівському досвідному лісомисливському господарстві. Лісівники держпідприємства під керівництвом директора В.В.Кавуненка постійно споруджують штучні водойми, розчищають лісові джерела. Тут споруджено каскад штучних лісових водоймищ - 14 ставків. Адже потреба диких звірів у воді  у цьому лісомисливському господарстві, яке одне з небагатьох в Україні має статус «досвідне», досить велика через високу щільність диких тварин. Тут багато козуль, оленів, кабанів. За результатами обліку диких тварин 2020 року у дашівських лісах зафіксовано 145 голів оленя благородного, 296 – оленя плямистого, 840 – козулі європейської, 275 – кабана, 1985 – зайця-русака, 86 – тхора лісового, 90 – куниці, 78 борсуків та 70 видр та інші тварини.
- Лісовим мешканцям життєдайна волога потрібна для пиття, особливо у спеку, при споживанні сухих кормів узимку. Підвищену потребу у питті мають самки, що вигодовують дитинчат. В умовах відсутності води тварини ослаблюються, стають вразливими до хвороб, легкою здобиччю для хижаків, гинуть, мігрують з угідь у пошуках води, - розповідає директор Валентин Кавуненко.- Тож потребу у водопої такої кількості звірів ми забезпечили сповна.
А ще дашівські лісівники оберігають лісові ставки від занепаду. Річ у тім, що активна сільськогогосподарська діяльність аргаріїв не лише завдає шкоди комахам-запилювачам, птахам. Із сусідніх із лісовими угіддями полів разом із дощовою водою у лісові водопої потрапляють і отрутохімікати, і величезна кількість намулу. Ці потоки замулюють джерела. Тому дашівські лісівники обгороджують лісові ставки земляними валами, захищаючи від потрапляння намулу та хімічних речовин.
А ще усі ставки Дашівського ДЛМГ зариблені. Лісівники розводять зарибок і запускають у водойми, які таким чином виконують подвійну функцію: це і водопій, і можливість для підприємства отримувати додаткові кошти від реалізації риби. Гніздяться в очеретах на берегах дикі качки та інші водоплавні птахи. Тож у лісових угіддях панує особлива гармонія царства рослин і тварин, тут їх захищають у будь-яку пору року!