Триває відновлення лісів у Вінницькому лісгоспі

personАвтор:  Пресслужба Вінницького ОУЛМГ
access_time20.03.2020 21:59 categoryЗагальні новини
Не зважаючи на карантинні заходи в Україні та області, лісівники Вінниччини продовжують із максимальною відповідальністю дбати про майбутні ліси для підростаючого покоління українців. І щодня відновлюють ліс, адже це найважливіша у році частина лісокультурних робіт. Цього року лісгопи Вінницького ОУЛМГ планують відтворити 1078 га лісів. 1039 га – це посадка лісу у держлісфонді на місці суцільних зрубів, 19 га – створення нових лісів.
Активно садять ліс і лісівники ДП «Вінницький лісгосп». 95 гектарів із запланованих 130-ти – такий об’єм роботи із відновлення лісу на сьогодні виконали 13 лісництв лісгоспу.
Повністю завершили весняну посадку лісу лісництва: Прибузьке (лісничий Столярчук М.П.), Вороновицьке (Мельничук В.В.), Демидівське (Степанюк А.П.) та Тиврівське (Рошак М.А.). Традиційно лісівникам допомагали місцеві мешканці. Приміром, у Тиврівському лісництві до благородної справи долучилися жителі смт. Тиврів, с. Дзвониха, с. Стрільченці.
Зазвичай лісівники для створення лісових культур використовують стандартні сіянці деревних лісоутворюючих порід, часто висівають насіння дуба звичайного безпосередньо на ділянці. А також застосовують новий метод – створення лісових культур з допомогою садивного матеріалу, вирощеного із закритою кореневою системою. Вінницький лісгосп третій рік поспіль застосовує сіянці із ЗКС, вирощені у власному теплично-парниковому господарстві. Цього року теж створили більшу частину культур за участю дуба звичайного, модрини європейської, дугласії Мензіса із ЗКС.
Створюють цього року лісові культури і за участю таких цінних порід, як берека лікувальна, горіх чорний. Приміром, у Якушинецькому лісництві одну із ділянок створили у цьому році за схемою: 5 рядів дуба звичайного, 1 ряд береки лікувальної, 5 рядів дуба звичайного, 1 ряд горіха чорного.
Передовий досвід вінницьких лісівників із вирощування деревоутворюючих порід із ЗКС активно переймають держлісгоспи Вінниччини і навіть з інших областей України. І це виправдано, адже лісові культури, створені таким методом, мають ряд переваг:
- Це високий відсоток приживлюваності, хороший приріст. Адже коріння при посадці не травмується, а субстрат, з яким його висаджують, містить сприятливі для росту мікроелементи, тому дає енергію росту саджанцям впродовж одного-двох років. Також вони відзначаються чітко вираженим центральним стовбуром, що теж зменшує роботу у доглядах над формуванням крони, - розповідає директор ДП «Вінницький лісгосп» В.В. Попельнюк.