Могилів-подільські лісівники бережуть ліс від вогню!

personАвтор:  Пресслужба Вінницького ОУЛМГ
access_time25.03.2020 19:09 categoryЗагальні новини
Скромний пейзаж ранньої весни на Поділлі прикрашає синява неба, яскраве сонячне світло. На полях - пожухлі торішні трави, які притримують у грунті вологу, захищають насіння, що має прорости, дрібних мешканців. На жаль, часто й густо ці весняні картини потворить стовп диму, вогонь, що пустила рука невігласа по сухій траві пасовиська...
Для лісів ці підпали особливо небезпечні, адже вони дуже легко можуть перекинутись на дерева і наробити біди у лісі. Особливо актуальна весняної пори ця проблема для Могилів-Подільського лісгоспу. Зумовлено це особливостями природи, рельєфу цієї південної місцевості – крутосхили, горби, дністровські кручі, зарослі багаторічними травами. Тому могилів-подільські лісівники тримають вирішення питання протипожежної безпеки у лісі на особливому контролі. І не чекаючи літньої пори, здійснюють протипожежні заходи, влаштовують нові мінералізовані смуги, доглядають за наявними, перекривають позапланові дороги, встановлюють інформаційну агітацію, готують протипожежну техніку та обладнання.
- Спалювання сухої трави – це порушення закону та загроза виникнення лісових пожеж, - розповідає головний лісничий О.І.Хомич. - Вкрита лісовою рослинністю площа ДП «Могилів-Подільський лісгосп» становить 29507 га, з них до 1 класу пожежної безпеки належить 3729,3 га (12,6%). При вогневому виході пошкоджується від 20 до 50 відсотків дерев або гірше. Відновлення лісових масивів - справа нелегка і недешева. Кожен гектар відновлення лісу коштує тисячі гривень.
На жаль, підпалювача сухої трави важко спіймати за руку, а притягти до відповідальності - ще важче. Тому ДП «Могилів-Подільський лісгосп» звертається до керівників сільськогосподарських підприємств та населення сільської місцевості із закликом припинити ганебну і незаконну практику спалювання пожнивних залишків, стерні, багаторічних трав на ділянках, які прилягають до лісових масивів. Це пряме порушення статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Порушення закону передбачає накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340 грн.) і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1190 грн.).
Будьмо свідомими, бережімо ліс для майбутніх поколінь!