Бершадські лісівники прозвітували на профспілковій конференції

personАвтор:  Прес-служба ДП "Бершадський лісгосп"
access_time06.03.2020 17:04 categoryЗагальні новини
На усіх держпідприємствах лісового господарства Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства у ці дні проходять профспілкові конференції. Відбувся подібний захід і в ДП «Бершадський лісгосп».
У засіданні конференції взяли участь голова обласної організації профспілки працівників лісового господарства І.Д. Івацко, директор ДП «Бершадський лісгосп» М.В.Краснєєв, голова профспілкового комітету лісгоспу Л.Л. Загон, головні спеціалісти та делегати структурних підрозділів підприємства. На порядок денний винесено питання підведення підсумків виконання колективного договору за 2019 рік, доповнення та зміни до колективного договору 2018-2020 років, затвердження комплексу заходів щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища.
Учасники конференції заслухали доповідь М.В. Краснєєва про підсумки роботи держпідприємства за 2019 рік. Микола Володимирович детально зупинився на виконанні виробничої програми. Найважливішим напрямком діяльності працівників підприємства залишається якісне ведення лісового господарства, зокрема, відтворення, охорона та захист лісів. За 2019 рік у ДП «Бершадський лісгосп» було створено 91 га лісових культур на землях держлісфонду. План з доглядів при лісовідновленні виконано на 103% (на площі 1360 га), при лісорозведенні – на 102% (188 га). Заготовлено 8,7 т лісового насіння. Бершадські лісівники виростили 769 тис. шт. посадкового матеріалу.
Директор держлісгоспу звернув увагу і на проблемні питання: падіння рівня реалізації порівняно з попереднім роком, невиконання завдання з вирощування стандартного садивного матеріалу, зменшення асортименту заготовленого лісового насіння, збільшення площі осередків шкідників, недостатня самоокупність мисливського господарства тощо.
М.В. Краснєєв зазначив, що зараз лісове господарство переживає складний період. Не зважаючи на це, в цілому підприємству вдалося у минулому році виконати поставлені завданняі.
Л.Л. Загон проінформувала про виконання всіх пунктів колективного договору, які передбачають право працівників на пільги, соціальний захист, задоволення духовних потреб.
У 2019 році заробітна плата виплачувалась вчасно та в повному обсязі. Для забезпечення стабільної та ефективної діяльності підприємства було створено необхідні умови. Регулярно проходить професійна перепідготовка та підвищення кваліфікації кадрів. Працівники отримують кошти на здешевлення харчування, матеріальну допомогу на ювілейні дати, при одруженні, народженні дитини, пенсіонерам при довготривалому важкому захворюванні. Також працівникам та пенсіонерам підприємства надається паливна норма за пільговою ціною. За потреби кращі працівники мають можливість отримати безвідсоткову позику на будівництво, придбання меблів тощо. За рахунок коштів профкому у 2019 році надавалася допомога на здешевлення продуктів харчування та на оздоровлення працівників та їхніх дітей віком до 16 років.
Головний економіст М.М. Сиворіг проінформував присутніх про зміни у колективному договорі на 2018-2020 рр.
Про виконання комплексних заходів із охорони праці у 2019 р. прозвітував інженер з охорони праці підприємства С.В. Білий. Минулого року на виконання вимог законодавства щодо охорони праці було витрачено 320136 грн.
У своєму виступі І.Д. Івацко відзначив, що лісове господарство України зараз перебуває у складних умовах, що створює значні труднощі в роботі лісогосподарських підприємств. Бершадський держлісгосп є прибутковим підприємством. Це дає можливість розвивати лісогосподарську галузь та надавати соціальний захист та підтримку працівникам. Колектив підприємства працює стабільно. І.Д. Івацко зазначив, що запорукою ефективної діяльності підприємства є висококваліфіковані працівники, які сумлінно та творчо працюють на благо спільної справи.
У ході засідання розглянули пропозиції та побажання делегатів структурних підрозділів держпідприємства стосовно внесення змін до колективного договору та ухвалили відповідні рішення. Прийнято нову редакцію колективного договору на 2018-2020 рр. зі змінами та доповненнями, затверджено комплекс заходів щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища.