Олександр Паращук – і лісівник, і садівник, спеціаліст ландшафтного дизайну...

personАвтор:  Пресслужба ДП «Гайсинський лісгосп»
access_time04.12.2019 19:21 categoryЗагальні новини
«Якщо хочеш миру і спокою, стань садівником», - переконує східна мудрість. А Олександр Паращук підтверджує, що робота із рослинами нелегка. Однак коли вкладаєш у неї сили, турботу, то зелена рослинка відповідає взамін активним ростом і процвітанням. А те, що Олександр вкладає у ці рослини справді душевну і щиру працю, видно одразу. Поруч із сучасним приміщенням на садибі Ладижинського лісництва – справжня оаза декоративної краси. Парники, теплиця, майданчик із горщечками, рядки з сортовими плодовими деревцями, готові для пересаджування сформовані і «підстрижені» кущі, і навіть нівакі із сосни...
Олександр Паращук - робітник лісництва. Виконує відповідальну і дуже важливу роботу у теплично-парниковому господарстві. Знає усе про породи, види і сорти численних декоративних і деревних порід, грунтосуміші, субстрати, насіння, живцювання, щепи та усі інші тонкощі справи. Всі знання й вміння прийшли з часом, із практичним досвідом.
А досвід роботи з рослинами має уже чималий - 12 років. У Ладижинському лісництві Гайсинського лісгоспу працює впродовж трьох останніх років. Працював садівником на одній із кондитерських фабрик Вінниці, у Національному ботанічному саду ім. Гришка у Києві. Олександр - дипломований фахівець у справі озеленення. Освіту здобував у Вінницькому транспортному коледжі (відділення «Садово-паркове господарство»), Львівському Національному лісотехнічному університеті України. Але садівництво – то ще дитяче хоббі. Тож робота із рослинами – не просто професія, а покликання.
Під умілим керівництвом лісничого Ладижинського лісництва Романа Семененка розведенням декоративних рослин у теплично-парниковому господарстві займаються порівняно недавно. Справа ця потребує терпіння, уважності, любові до роботи та тривалого часу, щоб отримати віддачу. Наприклад, чимало часу необхідно для того, щоб із завезеного живця виростити доросле маточне дерево.Тому у лісництві працюють, не покладаючи рук і вкладаючи всю душу.
До справи О.Паращук підходить з особливою відповідальністю та вдумливістю. Адже лісгоспи – не конкуренти величезній кількості приватних фірм, що безпосередньо займаються вирощуванням декоративних рослин. Але якщо робити щось, то робити на всі 100 відсотків якісно. Тому у ладижинських лісівників є свої постійні клієнти, які знову й знову повертаються сюди за хорошим посадковим матеріалом.
Часто шукає в позаробочий час потрібне насіння чи живці, використовуючи особисті контакти, знайомства, пошук в інтернеті. Як-от, приміром, тюльпанове дерево, гінкго дволопатеве, клен японський, магнолія та ініші види. Так потихенько «збирає» все те, що доцільно вирощувати у такому господарстві.
Але крім того, слід прорахувати й економічний момент, вирощувати і розводити ті види (сорти) рослин, на які є попит. Нереалізовані рослини ростуть далі - їхня цінність тоді лише збільшується, адже це уже садивний матеріал-крупномір (приміром, ті ж туї). Декоративні квіткові рослини, переростаючи, втрачають свою товарну цінність і вигляд.
Свої спостереження та практичний досвід О. Паращук втілює у щоденній роботі. Переконаний, що після укорінення живців у теплиці доцільніше їх пересаджувати у горщики, ніж у відкритий грунт. Садивний матеріал із закритою кореневою системою потребує менше догляду, ніж у відкритому грунті, і менше травмується при пересаджуванні, має кращу приживлюваність. 
Окремі напрямки роботи у теплично-парниковому господарстві лісництва – це вирощування плодової групи, створення нівакі із сосни. Сортові саджанці яблуні, сливи, абрикоса уже реалізовують покупцям. Роки щоденної роботи і життєвий досвід допомагають Олександру по-справжньому пізнати світ рослин, працювати на випередження, знаючи наперед, як себе поведе та чи інша рослина.