ДП «Гайсинський лісгосп» запрошує вінничан придбати спражнє новорічне дерево

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time05.12.2019 19:17 categoryЗагальні новини
Щороку держпідприємства лісового господарства Вінницької області СПЕЦІАЛЬНО закладають плантації новорічних ялин та сосон, які вирощують та доглядають 5-8 років для реалізації населенню в передноворічний період. Гарні, пухнасті, запашні хвойні красуні чекають на покупця в усіх лісництвах ДП «Гайсинський лісгосп».
Гайсинські лісівники створюють шкілки новорічних ялин щороку на площі 5 га, висаджуючи приблизно 25 тисяч сіянців шпилькових порід – ялини звичайної, сосни звичайної. Усього на спеціальних плантаціях (шкілках) новорічних дерев лісництв та базового розсадника лісгоспу загальною площею 22 га на сьогодні вирощується 82 тис. хвойних красунь. Із них цього року лісівники підготували близько 5 тисяч шт. стандартних дерев висотою від пів метра і вище, які можна реалізовувати. З них 4 тисячі – це ялина звичайна, 1 тисяча – сосна.
Цьогоріч у гайсинських лісівників можна придбати новорічне дерево за такою ціною: висотою до 1,25 м – 100 грн./м, 1,25-2 м – 140 грн./м, 2-2,5 м – 200 грн./м і вище відповідно до висоти дерева. Для оптових покупців діє система знижок: відповідно до вищевказаної вистоти оптовий покупець сплачує 85, 105 і 135 грн. за погонний метр дерева.
Також гайсинські лісівники підготували для реалізації новорічні ялини із закритою кореневою системою. Вартість новорічного дерева у горщику висотою 0,5-0,7 м – 300 грн, 0,7 – 1 м – 375 грн. Великий вибір гарних, із густою хвоєю, із сформованою кроною новорічних дерев, вирощених із закритою кореневою системою, ялини звичайної, сосни, ялини голубої, саме у Ладижинському лісництві лісгоспу.
Новорічні дерева можна придбати в усіх лісництвах ДП «Гайсинський лісгосп» або на ялинкових базарах. З питаннями, пов’язаними з придбанням новорічних ялинок, звертайтесь до інженера лісових культур лісгоспу Юрченко Оксани Петрівни, за телефоном 0977053581.
Усі ялинки, які реалізовують лісівники, марковані самоклейними етикетками або пластмасовими бирками-стяжками. За номером на цих уніфікованих засобах можна легко перевірити легальність заготовленого новорічного деревця (на сайтах ДП «ЛІАЦ», yalynka.info або через аналогічний додаток у смартфоні).
Отож, передсвяткова заготівля новорічних дерев не завдає шкоди лісові! Ті ялинки, які легально продаються, - результат цілеспрямованої праці лісівників. Спочатку лісівники заготовляють насіння шпилькових порід, висівають його у парниках, коробах, висаджують сіянці на плантації новорічних дерев і доглядають молоді дерева у середньому 5-8 років. Ось такий тривалий шлях від шишки до новорічного дерева у вашій оселі.
Сподіваємось, що більшість українців уміють міркувати логічно і критично та дотримуються хорошої традиції зустрічати Новий рік у сімейному колі саме із живою ялинкою.