Жмеринські лісівники вміло зацікавили дітей і дорослих відвідувачів фестивалю «Пізнай ліс!»

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time24.09.2018 11:46 categoryЗагальні новини
15 вересня у м. Вінниці відбувся перший обласний лісівничо-просвітницький фестиваль «Пізнай ліс». Усі одинадцять держпідприємств лісового господарства області презентували свою роботу. Серед них - і ДП «Жмеринський лісгосп».
Насамперед, прозвучало вітальне слово від першого заступника голови Вінницької облдержадміністрації А.П. Гижка та начальника Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства А.О. Бондаря. Після чого проведено нагородження працівників лісового господарства - за багаторічну сумлінну працю, досягнення високих показників з примноження та збереження лісів Вінниччини, особистий внесок у розвиток і підвищення продуктивності лісогосподарського виробництва. Серед нагороджених були і жмеринські лісівники: В.М.Зарицький, лісничий Людавського лісництва та Т.М. Лаврова, старший бухгалтер ДП «Жмеринський лісгосп» (Почесні грамоти Вінницької ОДА), К.В. Мельничук, інспектор з кадрів  (Почесна грамота Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства), Л. А. Решовський, інженер лісових культур ( Подяка Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства), О.М. Вінницький, інженер лісового господарства (Почесна грамота Товариства лісівників України).
Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства великої уваги надає просвітницькій роботі з жителями області, створенню та підтримці  учнівських лісництв. На святі були присутні юні лісівники області. У концертній програмі взяли участь члени учнівського лісництва «Подільські діброви» Жмеринської школи №1 – підопічні ДП «Жмеринський лісгосп». Вони підготували вітання від учнівського лісництва, а семикласник Богдан Галинський, учень цієї ж школи, виконав пісню «Музика рідного дому».
На Фонтанній площі одинадцять демонстраційних виставкових наметів кожного держлісгоспу області представили різнотематичні  стенди, роботи членів учнівських лісництв, продукцію деревообробки та багато іншого. Жмеринчани приваблювали відвідувачів кумедними дерев’яними фігурами вовка та собаки із знаменитого мультфільму, з якими залюбки фотографувались вінничани, та прекрасними релаксуючими звуками пташиного співу.
А  дітей молодшого шкільного віку у демонстраційному наметі Жмеринського лісгоспу чекала несподіванка. Лісівники для них проводили міні-вікторину на знання фауни подільських лісів. Діти витягували номерок, за яким шукали на інформаційному стенді зображення тварини і називали її. І звісно, який же конкурс без маленького заохочувального призу. Бажано – солодкого! Хоча інженер з охорони та захисту Жмеринського лісгоспу Ігор Черватюк розповів, що наші малюки не проти поласувати і сіллю із солонців.
- Ми підготували годівниці та солонці, щоб продемонструвати комплекс робіт, який виконується у мисливському господарстві. І практично кожна дитина, якій ми розказували про підгодівлю диких тварин узимку, спробувала на смак сіль! – розповідає Віктор Ігорович. – Діти цікавляться, навіщо тваринам вживати сіль, а ми проводимо паралель із людським організмом, який не може існувати без солі, розказуємо про первісні часи, як вслід за тваринами, які шукали виходи кам’яної солі на поверхню, почала добувати сіль і людина.
Для дорослих у наметі Жмеринського лісгоспу цікавими були інформаційні стенди, зразки декоративного матеріалу, продукція побічного користування лісом (мед, лікувальні трави).
Тож усі – і відвідувачі фестивалю, і організатори – залишилися з позитивними враженнями! До наступного року!