«Зелений світ» пізнає мудрість природи рідного Поділля

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time18.11.2019 10:28 categoryЗагальні новини
Дехто з діток уперше завітав до адмінприміщення Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства, а для «бувалих» учасників учнівського лісництва «Зелений світ» це знайоме місце. Проте для всіх без винятку учнів Білківської ЗОШ відвідини музею лісу лісівничого еколого-просвітницького центру ВОУЛМГ запам’ятаються як цікаво, змістовно та позитивно проведений час
Учасники учнівського лісництва «Зелений світ», що діє при Білківській ЗОШ І-ІІІ ступенів (Іллінецький район), до Вінниці завітали разом із директоркою школи, Бартко Антоніною Володимирівною, та педагогом-наставником, Миколюк Людмилою Сергіївною.
Юні підопічні ДП «Дашівське ДЛМГ» багато знають про життя лісу і власноруч допомагають лісівникам держпідприємства у їхній нелегкій праці. На першому поверсі приміщення управління діти одразу серед портретів заслужених лісівників України впізнають директора Дашівського ДЛМГ Кавуненка Валентина Васильовича. Хоча допомагають їм пізнати глибини мудрості лісового господарства й інші лісівники: ліснича Дашівського лісництва Ткаченко Людмила Іванівна, головний лісничий підприємства Криса В’ячеслав Дмитрович та чимало інших. Учні ж постійно допомагають своїх наставникам у посадці лісу, заготівлі лісового насіння, охороні птахів, мурашників.
Тож знають білківські школярі добре, навіщо і як лісівники вирощують ліс, для чого його заготовляють, скільки часу потрібно для того, щоб виростити «дорослий» ліс. А в музеї лісу вони дізнались чимало нового про основні та побічні лісоутворюючі деревні породи. Дізнались, які дерева є аборигенні і які – інтродуковані, з яких причин лісівники Вінниччини активно вводять у склад лісових культур нетипові для подільських дібров горіх чорний чи модрину європейську. І стали справжніми фахівцями у питанні визначення породи дерева!
Також юні лісівники дізнались нову інформацію про мешканців подільських лісів, серед яких багато таких, що знаходяться під загрозою зникнення. Зубри, лісові коти, бобри та колекція пернатих мешканців нашої Батьківщини – ці та інші експонати-опудала музею традиційно приковують увагу гостей будь-якого віку!
- Ми дуже вдячні усім дашівським лісівникам і начальнику Вінницького ОУЛМГ А.О. Бондарю за таку увагу до наших дітей зокрема і до теми лісівничо-учнівської співпраці загалом! Це важлива і потрібна робота, адже нашому суспільству потрібне гідне майбутнє, молодь, яка має правильні орієнтири у житті. А формуванню екологічної свідомості, менталітету природолюба саме й сприяє робота учнівських лісництв, - переконана директорка школи Бартко А.В.
Нагадаємо, що сьогодні на базі держпідприємств лісового господарства області вже працює 50 учнівських лісництв. Для змістовної та повноцінної роботи з підростаючим поколінням та дорослими лісівники створили 33 лісівничих еколого-просвітницьких центри, 44 лісівничо-екологічних просвітницьких пункти. А музей лісу Вінницького ОУЛМГ вже давно завоював серця відвідувачів, тому його двері завжди відкриті для допитливих юних природолюбів!