Здоров’я лісу – під постійним контролем бершадських лісівників

personАвтор:  Прес-служба ДП «Бершадський лісгосп»
access_time15.07.2019 16:57 categoryЗагальні новини
На Вінниччині зберігається тенденція до всихання лісових насаджень внаслідок зараження деревостанів шкідливими комахами та хворобами лісу. Зміни клімату та гідрорежиму ґрунтів знижують біологічну стійкість лісів, призводять до ослаблення окремих дерев або насаджень уцілому. Відтак дерева втрачають здатність до захисної реакції проти небезпечних факторів, а шкідливі комахи стають руйнівниками лісу і призводять до його всихання.
За останніх 10 років у лісових угіддях ДП «Бершадський лісгосп» загинули ялинові насадження площею близько 55 га. Зафіксовано всихання граба на території Сумівського, Бершадського та Ободівського лісництв, де заплановано проведення додаткових санітарних заходів. У Ободівському та Цибулівському лісництвах у середньовікових та стиглих насадженнях спостерігається всихання ясена звичайного на площі 10 га. 
Проводиться достатній обсяг санітарно-оздоровчих заходів на території лісового фонду Бершадського держлісгоспу. Лісівники проводять лісопатологічне обстеження на предмет виявлення листогризучих шкідників та їхніх яйцекладок. У місцях виявлення надмірної їх кількості та прогнозованого її зростання проводяться різноманітні заходи боротьби з ними. Європейські стандарти ведення лісового господарства, яких у своїй роботі дотримується ДП «Бершадський лісгосп», дозволяють використовувати для боротьби зі шкідниками виключно біологічні та механічні методи. Допомагають регулювати чисельність шкідника природні вороги – ентомофаги та птахи. Для цього бершадські лісівники разом із вихованцями учнівських лісництв, що діють на базах Сумівської та Флоринської шкіл, виготовили та розвішали 1200 штучних гніздівок на площі 250 га, відремонтували – 40 штук. На площі 20 га здійснили розселення 25 мурашників, огородили 100 штук на площі 35 га.
Як крайній захід проводиться вилучення хворих і заражених дерев згідно із запланованими санітарно-оздоровчими заходами на площі 231 га. Здійснюються роботи по розчищенню лісових масивів поблизу  автошляхів та інших доріг загального призначення, прибирання вітровальних дерев навколо рекреаційних пунктів. Проводяться санітарно-оздоровчі заходи з метою недопущення накопичення сухостійної деревини. Адже найкращий метод боротьби із шкідниками – це своєчасна локалізація осередку з метою попередження розповсюдження його на інші дерева.