ЗБЕРЕЖЕННЮ ЗДОРОВ’Я Й ЖИТТЯ ПРАЦІВНИКІВ ЛІСОВОЇ ГАЛУЗІ – НАЛЕЖНА УВАГА

personАвтор:  Прес-служба ДП "Бершадський лісгосп"
access_time04.01.2019 13:12 categoryЗагальні новини
Питанням охорони праці та попередженню виробничого травматизму у системі Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства приділяється особлива увага. У перші робочі дні нового року традиційно на держпідприємствах проводиться планове навчання та перевірка знань працівників з питань охорони праці.
ДП «Бершадський лісгосп» приділяє велику увагу питанням збереження здоров’я та життя робітників. Нині в держлісгоспі та структурних підрозділах проводиться навчання та перевірка знань з охорони праці для працівників підприємства, які виконують роботу з підвищеною небезпекою. Зокрема, для підвищення ефективності навчального процесу, вивчення загального курсу згідно з програмою спеціального щорічного навчання на базі лісгоспу проводиться навчання для працівників автопарку та лісозаготівельної дільниці. 
– У ході навчання, ми інформуємо працівників про останні зміни в українському законодавстві, – розповідає Сергій Васильович, інженер з ОП. – Нагадуємо правила надання першої допомоги при нещасних випадках, правила пожежної безпеки, техніку безпеки під час роботи з електричними приладами в цілому та під час різних виробничих процесів. Навчання проводиться за програмами згідно зі спеціальностями працівників. Особлива увага приділяється людям, які задіяні у лісозаготівельних роботах, перевезенні деревини, її переробці. 
У лісовому господарстві великий перелік робіт з підвищеною небезпекою, для проведення яких потрібне щорічне навчання і щорічна перевірка знань. Електрогазозварювальні, вантажно-розвантажувальні роботи, обслуговування та ремонт автомобілів, гідроманіпуляторів, обслуговування верстатів з обробки деревини і металів, лісосічні роботи, трелювання, транспортування лісу – далеко не весь перелік питань, що розглядаються на навчаннях.
Відповідно до умов колективного договору ДП «Бершадський лісгосп» у 2018 році у повному обсязі забезпечив працівників спецодягом, взуттям, індивідуальними засобами захисту. Приведено у відповідність з вимогами нормативно-правових актів з охорони праці виробничі та санітарно-побутові приміщення, системи теплових, повітряних завіс. Проведено Всесвітній День охорони праці. Працівникам, зайнятим на роботах зі шкідливими умовами праці, надається спеціальне харчування, молоко. Проводиться обов’язковий попередній, періодичний та позаплановий медичний огляд працівників.
Питання охорони праці на підприємстві завжди на першому місці. Результати проведених заходів підтверджують їх ефективність: протягом 2018 року на держпідприємстві не було жодного нещасного випадку чи випадку травмування на виробництві. 
У Бершадському держлісгоспі знають, що забезпечення гідних умов роботи, турбота про життя та здоров’я працівників є основною чіткого, стабільного, ефективного функціонування підприємства.