З першим снігом відкрилися «лісові їдальні»

personАвтор:  Пресслужба Вінницького ОУЛМГ
access_time01.12.2022 15:22 categoryЗагальні новини
 
Тульчинські лісівники розпочали зимову підгодівлю диких тварин та виготовили нові підгодівельні комплекси

Цього року зима, сніги і невеликий морозець наступили раніше календарного плану. Такі погодні умови ускладнюють тваринам добування їжі, тому-то лісівники Вінниччини уже розпочали викладку кормів у всіх лісництвах. Обов’язковою складовою зимова підгодівля диких тварин є і в ДП «Тульчинськке ЛМГ».
Загалом у лісових угіддях Тульчинського лісомисливського господарства облаштовано 156 підгодівельних майданчиків для тварин, куди розвозять корми для тварин. Для оптимальної зимової підгодівлі протягом літнього та осіннього сезонів лісівниками було заготовлено запаси зерна і зерновідходів загальним обсягом 25 тонн, силосу та соковитих кормів - 15тонн, сіна – 8 тонн, 5,5 тис. шт. гіллячкового корму, 1,1 тис. шт. зернових снопиків та сіль для солонців.
Упродовж зими ці корми згідно із графіком викладаються у годівниці, на підгодівельні майданчики. Минулого року нові удосконалені підгодівельні комплекси тульчинські лісівники виготовили та  встановили у Брацлавському та Кирнасівському лісництвах. А цього року дві подібних конструкції облаштували у Шпиківському лісництві. Тут передбачені відсіки для різних типів кормів (сіно, зерно), годівнички з дозатором корму, спеціальний відділ для молодняка. А велика проща накриття дозволяє уберегти їжу від снігу, води, а тваринам – захиститися від вітру. На фото можна побачити, як лісівники з першим снігом викладають корми для тварин у цих нових годівницях. Як свідчить практика, спочатку звірі звикають до нової споруди, а потім уже регулярно приходять посмакувати викладеними кормами, знаючи, що тут є постійні запаси.
- Працівники Тульчинського лісомисливського господарства, злагодженою командою мисливствознавців, єгерів, та лісовою охороною, скоординовані лісничими, відкрили сезон підгодівлі диких тварин та птиці у лісомисливських угіддях. Тривалість сезону підгодівлі буде залежати від погодних умов та імунно-резистентної підготовки до зимівлі лісових мешканців,- розповів мисливствознавець ДП «Тульчинське ЛМГ» Олександр Німий. - Але у середньому він триває близько 5 місяців і завершується тоді, коли тварини зможуть без допомоги людини роздобути собі поживу.
Цьому заходу передував етап заготівлі кормової бази, ревізія місць підгодівлі із сезонним аналізом чисельності та відсоткового складу видової популяції. До робіт з облаштування, ремонту та розподілу кормових запасів часто долучаються мисливці громад та юні лісівники.
Згідно з даними обліку диких мисливських тварин, що проводився на початку року, у лісових угіддях ДП «Тульчинсье ЛМГ» мешкає 160 диких кабанів, 1010 козуль, 1388 зайців-русаків, 172 куріпок, 213 фазанів та інші тварини.