Високоефективна робота крижопільських лісівників – зразок для наслідування!

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time01.08.2019 18:52 categoryЗагальні новини
Доброю традицією в роботі вінницьких лісівників стали виїзні засідання колегії обласного управління лісового та мисливського господарства під головуванням начальника ВОУЛМГ Бондаря Анатолія Омеляновича. І кожне держпідприємство лісового господарства Вінниччини зуміло гідно показати свою специфіку, свою родзинку.
Крижопільські лісівники вже зустрічали у себе учасників таких виїзних засідань колегії в грудні 2013 року та в липні 2015 року. І 31 липня ц. р. в черговий раз приємно здивували: тут просто результативно працюють, долаючи труднощі, без скарг на кризу, демонструючи високі зразки господарювання.
Члени колегії, директори держлісгоспів під керівництвом Бондаря А.О. розглянули на виїзному засіданні важливі питання господарської діяльності:
1. Про підсумки господарсько-фінансової діяльності підприємств управління за перше півріччя 2019 року
2. Про стан комплексного ведення лісогосподарського, лісопромислового та мисливського господарства.
Колегія розпочала свою роботу у кв. 23 Радянського лісництва з огляду лісових культур дуба звичайного та горіха чорного. Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Бондар А.О. підкреслив, що головним об’єктом уваги членів та учасників колегії мають бути лісові культури, їх стан, типові проблеми лісокультурної діяльності. Наприклад, лісові культури у кв. 23 на площі 1,3 га, створені 2014 року (3рДЗ1рГЧ 3х0,7), є досить цікавими для лісівників. Адже тут, на багатих грунтах, горіх чорний має високу інтенсивність росту, випереджаючи дуба звичайного. І вирішення цієї проблеми має бути нестандартним.
Графік роботи був насиченим: огляд лісових культур у Радянському, Заболотненському, Піщанському лісництвах, вольєру для напіввільного утримання диких тварин, базового лісового розсадника, Рудницького лісопромислового комплексу, адмінприміщень лісництв, сушильного господарства, техніки для вивезення лісопродукції, техніки для догляду за лісовими культурами, майстерень, цехів переробки деревини.
Бондар А.О., аналізуючи на пленарному засіданні роботу держлісгоспів, наголосив, що вся робота держпідприємств лісового господарства Вінниччини має бути економічно ефективною. Розумно використовуючи наявні ресурси в умовах різкого спаду попиту на лісопродукцію, необхідно забезпечити максимальне надходження коштів, заробляючи гроші для держави і людей І джерел тут чимало: раціональне використання деревної продукції, самоокупність мисливського господарства, надання рекреаційних послуг, організація відпочинку на природі, реалізація декоративного та іншого посадкового матеріалу, крупномірного посадкового матеріалу, лікарської сировини, робота торгівельних павільйонів "Лісовичок"... Адже лісове господарство сьогодні – життєздатна структура. 
Актуальними, підкреслив Анатолій Омелянович, залишаються питання заліснення земельних ділянок, догляду за лісовими культурами, сплати податків, підвищення зарплати, вдосконалення електронного й бухгалтерського обліку, організації електронних майданчиків реалізації деревини.
Начальник управління Бондар А.О. наголосив на тому, що лісівники в цей нелегкий для України час повинні працювати з максимальною віддачею. Керівники всіх рівнів лісогосподарської галузі мають працювати по-особливому, уважно ставитися до побутових проблем своїх колег, підлеглих. Сьогодні потрібно максимально захистити людей, підтримати їх в період реформування країни, підвищувати середньомісячну зарплату. Тоді людина зможе сповна віддатися роботі.
Все, побачене учасниками виїзного засідання колегії на ДП "Крижопільський лісгосп", заслуговує на наслідування. Потужно працює дружній колектив крижопільчан під керівництвом заслуженого лісівника України Цимбалюка Володимира Васильовича.