Вінницьким лісівникам допомагатиме ГО «Мисливці. Риболови. Біозахисники»

personАвтор:  Пресслужба Вінницького ОУЛМГ
access_time18.12.2020 22:17 categoryЗагальні новини
Громадською організацією «Мисливці. Риболови. Біозахисники» (ГО «МРБ»). Голова ГО «МРБ» уповноважив підписати договір доцента кафедри ботаніки, дендрології та лісової селекції НУБіП Курдюка Олександра Михайловича.
Курдюк О.М. подарував держлісгоспу дві фотопастки, доступ до яких матимуть прес-служба обласного управління лісового та мисливського господарства та одне з учнівських лісництв, яке діє на базі Прибузького лісництва ДП «Вінницький лісгосп». Цілодобове спостереження за життям лісу обіцяє бути цікавим.
ГО «МРБ» - молода структура. Але її членами є вже майже 45 тисяч захисників природи: 41 тисяча – українці, в т.ч. 3,4 тис. – вінничани. До громадської організації входять представники багатьох європейських країн. Наприклад 900 поляків, 250 чехів.... Штаб-квартира ГО знаходиться в селі Іванів Калинівського району.
Співпраця держлісгоспів з такими потужними громадськими організаціями – настійна вимога часу. Адже сучасне браконьєрство при його масовості, технічній озброєності, безкарності і постійному лавиноподібному зростанні давно перетворилося на одне з потужних і впливових злочинних формувань, що представляє загрозу національній екологічній безпеці України.
Браконьєри використовують прилади нічного бачення, супутниковий зв’язок, комп’ютери, ехолоти, електровудки, скорострільні карабіни, дельтаплани, швидкохідні катери, всюдиходи, БТРи. Тому тварини, птахи та іхтіофауна зараз перебувають в несприятливому стані.
Державні лісогосподарські підприємства ведуть з браконьєрами постійну боротьбу. Тепер у цій складній роботі є надійний помічник - ГО «МБР», яка має серйозні можливості, досвід боротьби з браконьєрством! Наприклад, функціонує мобільна група «SOS - МРБ». Вона готова в будь-який час в будь-якому місці України прийти на допомогу рейдовим бригадам держлісгоспів при затриманні браконьєрів. 
Члени громадської організації сприяють активному розвитку любительського та спортивного стендового мисливського і рибальського спорту, фізичному загартуванню людей у поєднанні з активним відпочинком, проводять заходи з відтворення, збереження та раціонального використання тваринного, рослинного світу та іхтіофауни.