Вінницький лісгосп вперше на Вінниччині застосовуватиме холодильні камери для зберігання жолудя

personАвтор:  прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time06.08.2018 16:18 categoryЗагальні новини
Відтепер неврожай насіння дуба звичайного для вінницьких лісівників не страшний. Адже ДП «Вінницький лісгосп» вперше в практиці держпідприємств Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства буде застосовувати холодильні камери для зберігання насіння дуба звичайного. Відповідне обладнання уже закуплене за власні кошти підприємства і використовуватиметься уже після цьогорічного збору «урожаю».
Лісгоспом придбано холодильну камеру для зберігання жолудя дуба звичайного в стані біологічного спокою завантажувальною вагою 4 тонни (виробник «Полаір»,  ємкість 22 кбм., у комплекті з двома компресорами (моноблоки), потужністю 1,3Квт кожний).
Виготовлено прилад для флотації з нержавіючої сталі із загальним об'ємом однієї загрузки в межах 200 кг насіння. Також майстрами підприємства  виготовлено прилад для термотерапії жолудя дуба звичайного із загальною потужністю 18 Квт. Прилад виготовлено з нержавіючої сталі, загальний об'єм однієї загрузки – до 100 кг насіння.
Вищезазначені прилади будуть розміщені та використовуватимуться в ангарі на території лісгоспу. Перед тим, як завантажити насіння до холодильної камери, воно проходить через флотацію, термообробку та за потребою - хімобробку.  
Таке нововведення є черговим доказом використання лісівниками Вінниччини науково обґрунтованими підходів до лісонасіннєвої справи з подальшим вирощуванням високоякісного стандартного садивного матеріалу. Відомо, що періодичність плодоношення дуба звичайного – в середньому 3-5 років. А на Вінниччині дубові насадження складають 80% площ лісових угідь. Тому питання оптимального забезпечення насінням головної лісоутворюючої породи  розсадників підприємства має вирішити закупівля холодильної камери, в якій жолудь зможе знаходитися у стані біологічного спокою 2-3 роки. Таким чином, лісівники матимуть достатню кількість жолудя дуба звичайного в «неврожайні» роки, що забезпечить вирощування стандартного садивного матеріалу для створення лісових культур.