Вінницькі лісівники збирають «осінній урожай»

personАвтор:  пресслужба
access_time10.11.2021 18:19 categoryЗагальні новини


Жолуді, горіхи, ягоди береки та інші види лісового насіння заготовляють восени лісівники Вінниччини. Адже ліс починається з насіння! Від якісного насіння залежить якість посадкового матеріалу та майбутніх лісових культур. Цю важливу істину виконують на практиці і лісівники Вінницького лісгоспу.
На сьогодні ДП «Вінницький лісгосп» заготовив лісового насіння дуба звичайного 5,5 тонн, горіха чорного 2 тонни, інших листяних порід 550 кг (клен, дуб червоний, липа, груша лісова, алича, абрикос, черешня). Насіння хвойних порід заготовляється на початку року, взимку. Його вінницькі лісівники заготовили 32 кг (модрина європейська, сосна звичайна, ялина європейська та ін.).
До кінця осені продовжується цей важливий процес – лісівники Вінницького лісгоспу збиратимуть насіння акації білої, гледичії колючої, вільхи тощо.
Наразі вінницькі лісівники не лише продовжують заготівлю насіння деревних та чагарникових порід, а й готують його до насіннєвих сховищ, перевіряють на якість і відповідність стандартам, готують до пророщення та висіву. Кожна партія заготовленого насіння проходить перевірку у Вінницькій лісонасіннєвій станції.
Дуб звичайний має гарний урожай насіння найчастіше раз на 4-5 років. Тому заготовлений жолудь у Вінницькому лісгоспі не ввесь висівається, а частина зберігається у холодильній установці. Для зберігання насіння дуба звичайного в стані біологічного спокою жолудь попередньо проходить процедури калібрування насіння, флотацію, термотерапію, хімічну обробку. Вже після цього відбувається завантаження у холодильну установку. Холодильні камери дають змогу зберігати насіння дуба звичайного 4-5 років із збереженням їхньої здатності до пророщування.
Пресслужба Вінницького ОУЛМГ