Вінницькі лісівники завершили облік диких тварин

personАвтор:  Прес-служба ДП "Бершадський лісгосп"
access_time28.02.2020 16:34 categoryЗагальні новини
Лісівники Вінницького ОУЛМГ приділяють значну увагу розвитку мисливського господарства: готують кормову базу, будують вольєри для напіввільного утримання диких тварин, проводять роботу по боротьбі з браконьєрством та регулювання чисельності хижаків, розводять мисливських тварин, не характерних для нашої місцевості (олень плямистий, лань, муфлон), сприяють збільшенню чисельності тварин, які здавна водилися у наших краях.
На початку року після завершення сезону полювання традиційно лісівники проводять облік чисельності диких парнокопитних та хутрових мисливських тварин. Отримані результати допомагають забезпечити об’єктивний контроль за використанням та відтворенням мисливських тварин в мисливських угіддях. 
У ДП «Бершадський лісгосп» для підрахунку дичини використовували різні методи, зокрема спостереження у місцях підгодівлі. Однак зима цього року скупа на сніг, що майже унеможливило проведення підрахунку тварин за слідами. Тому найпоширенішим методом обліку диких тварин нинішнього року було  опитування майстрів лісу про наявність тих чи інших видів тварин на своїй дільниці, співвідношення самців, самок, молодняка та прогонний метод. 
 Підрахунок мисливських тварин проводився в присутності державних районних мисливствознавців,  представників Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА, НПП «Кармелюкове Поділля».
За результатами обліку диких тварин на початок 2020 року в мисливських угіддях ДП «Бершадський лісгосп» нараховується 52 голови кабана, 563 козулі, 318 зайців, 29 лисиць, 39 куниць, 64 борсука, 176 білок, 27 тхорів та 6 вовків. У Сумівському та Бершадському лісництвах функціонують вольєри для напіввільного утримання диких тварин. Тут на площі 68,4 га проживають 10 муфлонів, 8 оленів плямистих, 4 оленя благородного, 12 ланей та 14 кабанів.
Важливою для забезпечення якісних показників чисельності та різноманітності лісових мешканців є підгодівля тварин у зимову пору. Для цього на території мисливського фонду ДП «Бершадський лісгосп» облаштовано 45 підгодівельних майданчиків. Завчасно підготували  корм для зимової підгодівлі. Нині годівниці регулярно наповнюють сіном, сухими зеленими віниками, пшеницею, кукурудзою, коренеплодами. 
Дбають бершадські лісівники і про облаштування мисливських куточків. В кожному лісництві розміщено стенди, що розповідають про біологію основних мисливських тварин України, основні види біотехнічних споруд, правила техніки безпеки під час полювання, з якими можуть ознайомитися не лише мисливці, а й інші відвідувачі лісу. Також є зразки солонців, годівниць, підгодівельних майданчиків, веж для спостереження.