Вінницькі лісівники застерігають: насмітив у лісі – відповідай!

personАвтор:  Прес-служба ДП "Бершадський лісгосп"
access_time23.05.2019 08:07 categoryЗагальні новини
Проблема глобального засмічення нашої планети з кожним днем стає все більш актуальною. Через недбальство та байдужість людей страждають ліси, вся природа в цілому. На думку населення, сміття можна просто викинути в ліс, адже це простіше, ніж вивозити його на спеціальне звалище. Державна лісова охорона ДП «Бершадське лісове господарство» нагадує, що відповідно до ст. 73 Кодексу України про адміністративні правопорушення засмічення лісів відходами тягне за собою накладення штрафу на громадян від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян!
У лісах, місцях масового відпочинку, навіть у віддалених куточках, скрізь видно сліди варварства і неохайності: папір, поліетилен, пластик, консервні банки, чорні плями багаття, різні виробничі і побутові відходи. Трапляються випадки, коли знахабнілі водії викидають сміття зі свого авто  на узбіччя. А яка ситуація спостерігається на дорогах, які пролягають через ліс! 
Навіть невеликі сміттєзвалища порушують нормальний обіг речовин в екосистемі. Небезпечні речовини безперешкодно потрапляють та отруюють ґрунти і води. Дикі тварини та птахи гинуть від отруєних відходів. На сміттєзвалищах через природні процеси розкладання органічних відходів утворюються забруднюючі гази та розповсюджується неприємний запах. 
Державна лісова охорона ДП «Бершадський лісгосп» намагається запобігти засміченню лісів. Регулярно прибирається сміття, не допускається утворення стихійних сміттєзвалищ в лісових угіддях держлісгоспу, порушники притягуються до відповідальності. Станом на 21 травня прибрано 4 несанкціонованих сміттєзвалища. 
Цініть працю лісівників, які всіляко сприяють організації вашого приємного відпочинку у лісі. Для цього ДП «Бершадський лісгосп» спеціально обладнав відпочинкові зони зі столами, лавками, бесідками, місцями для розведення вогнища та спеціальними місцями для збору сміття.  Тож не засмічуйте ліс – будьте людьми! Поважне, бережливе ставлення до природи – одне із правил поведінки цивілізованої людини.