Вінницькі лісівники заготовляють смакоту для диких звірів

personАвтор:  Прес-служба ДП «Вінницький лісгосп»
access_time18.07.2019 11:11 categoryЗагальні новини
Хтось влітку готує сани, а лісівники Вінниччини - корми для диких тварин. Наразі активно заготовляють кормову базу для підгодівлі в зимовий період диких тварин і у Вінницькому лісгоспі.
Мисливствознавці та єгері знають, що під сніговим покривом зими тваринам важко добути корм, і це призводить до підвищення смертності або надмірного виснаження мешканців лісів. Тому-то лісівники ДП «Вінницький лісгосп» для того, щоб дичина узимку мала можливість поповнити організм калоріями та мінералами, цього року уже заготовили 15 тонн сіна (заплановано 20 тонн), 8 тис. шт. гіллячкового корму (заплановано 12,5 тис. шт.). Із власних кормових полів планують зібрати після завершення жнив 21,5 тонн зерна, 37 тонн коренеплодів, також закупити 500 кг солі.
Долучають лісівники Вінницького лісгоспу до справи заготівлі зеленого корму і юних лісівників. Зокрема, щороку допомагають і заготовляти, і підгодовувати взимку тварин учні Грижинецької школи (учнівське лісництво «Зелений світ» школи І-ІІ ст. с. Грижинці Тиврівського району, підопічні Гніванського лісництва).
- Зимова підгодівля диких тварин розпочинається, як правило, тоді, коли випадає перший сніг, і проводиться у середньому протягом 90 днів, у залежності від кліматичних умов. Лісівники Вінницького лісгоспу підгодовують дичину у мисливських угіддях 13-ти лісництв та у вольєрному господарстві. Корм регулярно викладатимуть у годівниці та на підгодівельні майданчики. Така допомога дозволить звірині успішно перезимувати та привести навесні здорове молоде покоління, - підкреслює мисливствознавець ДП «Вінницький лісгосп» Сергій Костюк.
Загалом у 2019 році у мисливських угіддях Вінницької області зафіксовано 217 голів оленя європейського, 692 – оленя плямистого, 47371 - зайців-русаків, 12 - лося, 95 – зубрів, 108 - ланей, 37 – муфлонів, 7804 - козулі європейської, 1458 - кабана дикого, а також у наших лісах є куниця лісова, куниця кам’яна, тхір лісовий, борсук, видра, білка, бобер, ондатра, кіт лісовий, лисиця, вовк, фазан, сіра куріпка.