Вінницькі лісівники – учасники Всеукраїнського конкурсу на краще лісництво

personАвтор:  Пресслужба ВОУЛМГ
access_time18.06.2020 16:51 categoryЗагальні новини
В системі Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства функціонує 62 лісництва. Всі 11 державних підприємств лісового господарства Вінниччини у цьому році представили по одному лісництву на Всеукраїнський конкурс на краще лісництво, який проводиться Товариством лісівників України.
У структурі ДП «Вінницький лісгосп» - 13 лісництв. У конкурсі на краще лісництво участь бере Гніванське лісництво. Лісництво має загальну площу 1789,6 га, розташоване в південно­західній його частині на території Тиврівського адміністративного району. Контора лісництва знаходиться в кварталі №57 на відстані 20 км від контори держлісгоспу. Складається лісництво з однієї майстерської дільниці та трьох майстерських обходів.
З 2017 року лісництво очолює Лєсніченко Сергій Олександрович.
Лісівники Гніванського лісництва вчасно та якісно виконують усі заплановані обсяги лісокультурних робіт. Щороку заготовляють від 1,5 до 2 тис. кг лісового насіння. Минулого року вирощено понад 1,1 млн. шт. садивного матеріалу лісоутворюючих порід, 4,5 тис. шт. декоративного посадматеріалу. Площа постійного лісового розсадника – 12,9 га. У 2019 році було відтворено 5,2 га лісових культур.
Садиба лісництва – це сучасне, комфортне для праці, красиве приміщення. Адже ремонт тут провели порівняно нещодавно, у 2018 році. Крім робочих місць, на території лісництва знаходиться лісівничо-екологічний просвітницький пункт, склад лісового насіння, майданчик для зберігання техніки.
Активно лісівники Гніванського лісництва займаються інформаційно-просвітницькою роботою. Велику роль в цій роботі відіграє сучасний лісівничий еколого-просвітницький пункт. У цьому затишному, приємно оформленому куточку можна і комфортно відпочити, і дізнатися багато корисної інформації. А ще лісівники давно і по-справжньому дружать, плідно співпрацюють із педагогами та учнями школи І-ІІ ст. с. Грижинці Тиврівського району. Тут функціонує учнівське лісництво «Зелений світ». Маленька сільська школа є зразком лісівничо-учнівської співпраці, вони мають чим похвалитися, щороку досягають прекрасних результатів у практичній роботі. Допомагають лісівникам у весняному садінні лісу, створюють власними руками і розвішують будиночки для птахів. Понад 200 шпаківень та синичників щороку на уроках трудового навчання виготовляють грижинецькі школярі та розвішують їх разом із лісівниками у лісових угіддях. Влітку діти заготяють зелений корм і взимку разом із лісівниками підгодовують мешканців лісу. Педагогічний та учнівський колективи на чолі з директором школи Юрієм Могерем щиро підтримують співпрацю з лісівниками. Школа є базовою в Тиврівському районі в питаннях організації лісівничо-просвітницької та природоохоронної роботи. Лісівники Гніванського лісництва разом з юними лісівниками Грижинецької школи роблять немало добрих справ: розчищають джерела, збирають насіння, доглядають лісові культури. Традиційними в школі стали акції «Зелений паросток майбутнього», «Збережи ялинку», «Домівка для птахів», «Первоцвіт», «Посади дерево», «Подаруємо чистоту узбіччям», «Чисті джерела», «Жолудь»,«Мурашник».