Вінницькі лісівники та рятувальники проводять спільні тренування з гасіння лісових пожеж

personАвтор:  Пресслужба ВОУЛМГ
access_time10.09.2020 21:59 categoryЗагальні новини
Охорона і захист лісового фонду від пожеж – одне з найважливіших завдань для лісівників Вінниччини. Щоб бути підготовленими до надзвичайних ситуацій, держлісгоспи Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства постійно проводять спільні з рятувальниками навчальні тренування з ліквідації умовних пожеж у лісі.
Відбулося таке тактичне навчання працівників ДП «Могилів-Подільський лісгосп» та рятувальників ДПРЧ 12 м. Могилів-Подільський. У навчанні взяли участь голова райдержадміністрації Михайло Гоцуляк, директор ДП «Могилів-Подільський лісгосп» Віктор Іщук, заступник начальника Могилів-Подільського районного сектору ГУ ДСНС у Вінницькій області Олександр Півторак.
Метою проведення тактичних навчань є в черговий раз перевірити готовність працівників державної лісової охорони, техніки і засобів до гасіння ймовірної лісової пожежі. Тим паче, що літо цього року видалось посушливим. А у зону діяльності ДП «Могилів-Подільський лісгосп» входять найбільш південні райони Вінниччини, для яких характерна найвища температура повітря. Так що лісівники мають бути напоготові під час пожежонебезпечного періоду.
За тактичним задумом відбулося загорання залишків гілля та трави, склалася загроза розповсюдження полум’я безпосередньо в лісовий масив, до того ж, поряд знаходяться сільгоспугіддя з незібраним урожаєм. На гасіння пожежі були залучені сили та засоби лісгоспу, дві одиниці пристосованої техніки, а також відділення 12 ДПРЧ з пожежною машиною. Оперативно локалізували загорання і не дали полум’ю перейти на велику територію.
Аналізуючи злагоджену роботу служб, голова РДА Гоцуляк Михайло Іванович підкреслив: «Надзвичайні ситуації виникають несподівано. Тому ми завжди маємо бути напоготові. Дякую, що ви вчасно реагуєте на виклики вогню».
- Лісові масиви ДП «Могилів-Подільський лісгосп» тягнуться від Новодністровська до Придністров’я. По цій теритоії практично всюди на схилах річок ростуть переважно хвойні насадження, усього їх більше 11 тисяч гектарів. Охорона цих масивів – важлива і важка робота для могилів-подільських лісівників. А майже гірський рельєф крутосхилів, круч ускладнює можливість дістатися пожежній техніці до місця у разі пожежі, - зазначив В.М.Іщук.
Тому співпраця з рятувальниками та активна інформаційно-роз’яснювальна робота з громадськістю така важлива для лісівників.
- За тактичним задумом всі підрозділи прибули вчасно і справилися з поставленим завданням та ліквідували пожежу. Ми перевірили бойову готовність, техніку, сили і засоби, - підсумував навчання Олександр Півторак.
Лісівники разом із ДСНС-сівцями багато років співпрацюють у важливій справі захисту лісів від «червоного півня». За словами рятувальників, вже декілька останніх років на Могилів-Подільщині, якщо трапляються загорання, то завдяки своєчасному реагуванню вдається уникнути масштабних пожеж. Цьогорічна спека і відсутність дощів призводить до швидкого займання сухої рослинності. На жаль, не скрізь можливо зробити мінералізовані смуги, які б зупиняли полум’я, тому що в багатьох місцях на поверхні просто каміння.
Тому лісівники та рятувальники звертаються до населення з вимогою: будьте обережними, не жартуйте з вогнем, бережіть природу, ліс і все живе, що мешкає в екосистемі!