Вінницькі лісівники та рятувальники проводять спільні навчання з ліквідації пожежі в лісі

personАвтор:  Пресслужба ДП "Бершадький лісгосп"
access_time21.08.2020 16:54 categoryЗагальні новини
Щорічно лісові пожежі завдають непоправного збитку природі, економіці країни. Щоб бути готовими вчасно зреагувати на виникнення пожежі та максимально швидко загасити її, традиційно держлісгоспи Вінницького ОУЛМГ проводять спільні з працівниками ДСНС навчання з ліквідації пожеж.
21 серпня такий захід провели бершадські лісівники у Бершадському лісництві. Організовані навчання ДП «Бершадський лісгосп» (директор Краснєєв М.В., головний лісничий Сташенко В.А., лісничий Горбенко С.Я.) спільно з Державною пожежно-рятувальною частиною №16  м. Бершадь (начальник частини Козир О.В.).
Мета таких навчань – на практиці відпрацювати спільну взаємодію лісівників та рятувальників щодо ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної з пожежею у лісовому масиві. 
Директор ДП «Бершадський лісгосп» Микола Краснєєв наголосив на важливості оперативного реагування на надзвичайну ситуацію, злагоджених дій лісової охорони, рятувальників.
Начальник ДПРЧ-16 майор служби цивільного захисту  Козир О.В. детально розкрив алгоритм гасіння лісових пожеж. 
Інженер з охорони та захисту лісів Кравчук І.Ф. нагадав учасникам заходу, що під час пожежонебезпечного періоду, який триває нині, одне з головних завдань для лісівників – недопущення пожеж у лісових масивах, а у випадку їх виявлення – вчасна локалізація.
За умовною легендою через необережне поводження відпочиваючих у лісі виникло загорання. На місце пожежі  прибувають працівники лісової охорони ДП «Бершадський лісгосп» та починають гасити пожежу. За кілька хвилин на місце події за викликом прибувають рятувальники ДПРЧ-16 м. Бершадь. Спільними зусиллями лісівників та рятувальників умовну пожежу ліквідовано.
Державна лісова охорона держлісгоспу систематично проводять рейди з виявлення лісопорушень. Цього року бершадськими лісівниками виявлено та оштрафовано 5 порушників правил пожежної безпеки. Одним із ефективних методів боротьби з вогняною стихією є мінералізовані смуги — протипожежний бар’єр, який штучно створений шляхом очищення певної ділянки території, що межує з лісовим масивом, від горючих матеріалів. У 2020 році у ДП «Бершадський лісгосп» створено 137 км мінералізованих смуг, доглядів за такими смугами - 52 км. Проведено ремонт 33 км доріг протипожежного призначення. 
Постійно проводиться роз’яснювально-інформаційна робота з населенням:я виступи у засобах масової інформації, лекції для громадськості про правила поведінки в лісі, виставлено 12 банерів наглядної агітації.
Лісівники Вінниччини нагадують: літня спека та відсутність опадів сприяють швидкому поширенню вогню. Тому важливо, щоб усі, хто відвідує ліс, виконували протипожежні правила, свідомо та відповідально ставилися до зелених легенів нашої планети.