Вінницькі лісівники сприяють безпечному полюванню, оберігають диких тварин

personАвтор:  Прес-служба ДП «Бершадський лісгосп»
access_time04.07.2019 08:38 categoryЗагальні новини
Мисливське господарство у комплексному веденні лісового господарства займає важливу нішу. Для збільшення щільності диких тварин лісівники Вінниччини заготовляють корма для підгодівлі звірів, будують вольєри. Для забезпечення безпечного полювання облаштовуються пункти для проживання мисливців, надаються єгерські послуги.
Минулого року у ДП «Бершадський лісгосп» на території Цибулівського лісомисливського лісництва було реконструйовано лісовий кордон для створення комфортних умов для проживання мисливців на час полювання.
 На території Сумівського, Ободівського та Бершадського лісництв облаштовано мисливські куточки. Тут розміщено стенди, що розповідають про біологію основних мисливських тварин України, основні види біотехнічних споруд, правила техніки безпеки під час полювання, з якими можуть ознайомитися не лише мисливці, а й інші відвідувачі лісу. Також є зразки солонців, годівниць, підгодівельних майданчиків, стрілецьких веж. 
Велику увагу підприємство приділяє безпеці мисливців та забезпечує професійний, цивілізований підхід до полювання. Для цього на території угідь встановлено 32 стрілецькі та 15 мисливських веж.
Бершадський держлісгосп серйозно бореться з браконьєрством та порушниками правил полювання. У 2019 році працівниками державної лісової охорони та єгерською службою підприємства було проведено 26 охоронних рейдів, у яких задіяно 35 чоловік. Виявлено та притягнуто до відповідальності 6 порушників правил полювання, на яких накладено 867 грн. штрафів. Також під час рейдів знято, вилучено та знищено 24 петлі.
У 2019 році було проведено 4 індивідуальних полювання на самця козулі. Результатом є 3 добутих трофея. 
Вінницькі лісівники нагадують, що при проведені полювання  важливим є дотримання правил техніки безпеки при безпосередньому проведенні полювання та при поводженні із зброєю на полюванні.
Велика увага приділяється і створенню належних умов існування диких тварин. Так у Бершадському лісництві побудовано вольєр для напіввільного утримання мисливських тварин площею 18 га. У майбутньому планується розширити територію вольєру до 221 га.
Для підвищення біорізноманіття угідь лісівники завозять тварин, які не характерні для нашої території (олень плямистий, лань, муфлон), а також сприяють збільшенню чисельності звірів, які здавна водилися у наших краях. За даними останнього обліку тварин, на території лісництв Бершадського держлісгоспу утримуються 3 особини оленя європейського, 8 плямистих оленів, 8 ланей, 5 муфлонів, 11 диких кабанів.