Вінницькі лісівники посадковий матеріал реалізовують і через інтернет!

personАвтор:  Пресслужба Вінницького ОУЛМГ
access_time22.07.2020 13:15 categoryЗагальні новини
Декоративний посадковий матеріал та сіянці лісоутворюючих деревних порід дашівських лісівників розходяться до покупців по всій Україні.
Усі витрати на лісогосподарську діяльність, ведення мисливського господарства, оплату праці співробітників підприємства лісового господарства Вінниччини здійснюють за власні кошти. Адже держава лісове господарство не фінансує взагалі!
Тому начальник обласного управління лісового та мисливського господарства А.О. Бондар ставить перед керівниками держлісгоспів, лісівниками завдання: у таких умовах задіяти всі можливі шляхи фінансових надходжень. Один із них – реалізація вирощеного посадкового матеріалу. 
Теплично-парникові господарства є у всіх держлісгопах Вінниччини. Лісові розсадники мають теплиці з автоматичним режимом поливу. Держлісгоспи мають сучасні теплиці для вирощування лісоутворюючих порід із закритою кореневою системою, широко застосовують парники, короби, намети для дорощування та адаптації рослин, вирощують сіянці і у відкритому ґрунті. Усі лісгоспи вирощують якісний посадматеріал, розширюють щороку асортимент декоративних видів, прислухаючись до потреб покупця. За процесом висівання сіянців, живцювання декоративних видів, вкоріненням, пересаджуванням, доглядом за ділянками, поливом стежать на найвищому професійному рівні. Адже у цій справі немає місця недбалості чи помилкам.
Вдало займаються вирощуванням посадматеріалу і в ДП «Дашівське ДЛМГ», незважаючи на те, що підприємство є спеціалізованим мисливським господарством. У 2019 році підприємство виростило 750 тис. шт. посадкового матеріалу. 
Асортимент вирощування садивного матеріалу постійно урізноманітнюється. Сьогодні у теплично-парниковому господарстві Дашівського ДЛМГ вирощують більше 50 найменувань декоративних форм та видів. Серед лісоутворюючих порід - дуб звичайний, горіх чорний і грецький, берека лікарська, модрина європейська, липа дрібнолиста та серцелиста, груша лісова, черешня тощо. Дашівські лісівники мають вдосталь садивного матеріалу як для власних потреб, так і для реалізації.
Цього року дашівські лісівники мали небувалий попит на декоративний посадковий матеріал. 
- Реалізували практично все, що мали в наявності, - розповів директор підприємства, заслужений лісівник України В.В. Кавуненко! - А секрет такого успіху – використання інтернету!!! Розмістили оголошення - і покупці потягнулися з усієї України. І приїздили безпосередньо у господарство, і пересилали бажаючим поштою. Помічник лісничого ввесь сезон якісно упаковував рослини, тому до покупця все доходило в найкращому вигляді, усі залишали схвальні відгуки про якість рослин.
Реалізовують дашівські лісівники не лише декоративні рослини, а й сіянці деревних лісоутворюючих порід. І навіть закордонні споживачі цього року закупили у них крупну партію сіянців дуба!
Загалом у 2020 році на підприємстві реалізували 4,2 тис. шт. садивного матеріалу на загальну суму більше 215 тис. грн., з них декоративних рослин – 2,7 тис. шт., на суму 204 тис. грн.