Вінницькі лісівники готуються до переходу на нові стандарти лісоматеріалів

personАвтор:  Прес-служба ДП "Бершадський лісгосп"
access_time17.12.2018 18:28 categoryЗагальні новини
З початку наступного року лісогосподарські держпідприємства України переходять на нові національні, гармонізовані з європейськими, стандарти і технічні умови з визначення розмірно-якісних характеристик лісоматеріалів. Нормативні документи, розроблені до 1992 року, які регламентують розмірно-якісні характеристики лісоматеріалів, із 1 січня 2019 року припиняють свою дію. У зв’язку з цим проводяться організаційні заходи щодо підготовки матеріально-технічної бази у системі організації лісозаготівельного виробництва підвідомчих підприємств з урахуванням вимог нових національних стандартів.
Днями у Бершадському держлісгоспі було проведено навчальний семінар для учасників лісозаготівельного виробництва на держпідприємстві.  Директор ДП «Бершадський лісгосп» М.В. Краснєєв наголосив учасникам семінару, що 1 січня необхідно буде користуватися національними стандартами, гармонізованими з європейськими, в яких суттєво змінені підходи до визначення розмірно-якісних характеристик у лісоматеріалах.
Якщо зараз деревина в Україні розподіляється на три сорти (І, ІІ, ІІІ) та має низку сортиментів, що вказують на її призначення, то з 2019 року деревина буде розподілятися на чотири класи якості (A, B, C, D), як і в європейських країнах. Ці класи будуть характеризувати розмір (діаметр) колод і вміст вад деревини. Чим більший діаметр і менший вміст вад, тим вищий клас деревини.
Досі потребують вирішення ряд питань. Так, на частину продукції лісогосподарських підприємств не існує ні європейських, ні міжнародних стандартів. Також деякі європейські стандарти в Україні не легітимні. І є деякі суперечності в нормативних документах, які чинні в Україні.
- Це нова система розподілу деревини: не за технічним призначенням, як ми звикли, а за її придатністю для переробки, – наголосив Микола Володимирович. – Нині проводиться ряд заходів на рівні обласних управлінь та підвідомчих підприємств щодо ефективного переходу на нові стандарти.
Учасникам семінару пояснили, як відтепер вимірюватиметься об’єм деревини за новими вимогами. Для якісного виконання вимірювань довжини колоди та її діаметру держлісгосп забезпечив працівників сучасними електронними мірними вилками, каліброваними з точністю до 1 см.
На етапі підготовки перед лісівниками стоїть важливе завдання: провести порівняльний аналіз обох методів визначення розмірно-якісних характеристик лісоматеріалів. Згодом будуть проведені виїзні семінари-навчання із питань застосування національних стандартів. Вчасне проведення таких організаційних заходів допоможе забезпечити ефективну та безперебійну роботу при переході на нові національні стандарти та не допусть фінансових втрат держпідприємств.