Вінницькі юні лісівники готуються до прильоту птахів

personАвтор:  Прес-служба ДП «Бершадський лісгосп»
access_time20.02.2019 11:55 categoryЗагальні новини
Вихованці учнівських лісництв вивчають непросту лісівничу справу, турбуються про ліс, дбають про лісових мешканців. На базі 11 держлісгоспів Вінницького ОУЛМГ діє 50 учнівських лісництв. Про свою присягу на вірність лісу юні лісівники пам’ятають, і впродовж року разом із наставниками лісівниками та педагогами роблять добрі справи.
Активно, не покладаючи рук, працюють вихованці учнівського лісництва «Юні друзі лісу», що діє в зоні діяльності ДП «Бершадський лісгосп» (директор М.В. Краснєєв, гол.лісничий В.А. Сташенко, лісничий Сумівського лісництва А.О. Гуз) на базі Сумівської ЗОШ (директор школи Г.М. Гуз, педагог-наставник М.М. Маценко). 
Нині у розпалі акція «Збудуй дім для птаха». Вихованці учнівського лісництва «Юні друзі лісу» з радістю виготовляють  синичники, шпаківні для перелітних птахів. Щороку у шкільній майстерні старанні юні лісівники-сумівчани виготовляють близько 150 шпаківень, 25 синичників, 130 годівничок.
Протягом морозних сніжних місяців школярі підгодовують птахів, які зимують на території села Сумівки та Сумівського лісництва. Діти змайстрували та встановили годівнички для пернатих. Постійно стежать, щоб у пташиних «їдальнях» було зерно, крупи та ін. Також юні друзі лісу разом зі своїми наставниками ходять до річки Південний Буг та підгодовують лебедів, які залишились тут зимувати.
Вінницькі лісівники багато уваги приділяють саме практичним заняттям з охорони і захисту флори і фауни. Вихованці учнівських лісництв – активні та ініціативні учасники багатьох природозахисних заходів та змагань: акція «Майбутнє лісу – в твоїх руках», операції «Годівничка», «Збережемо чисте довкілля» та інші. 
Завдяки гарній теоретичній та практичній підготовці вінницькі юні лісівники стають переможцями різних природоохоронних конкурсів та змагань всеукраїнського рівня. Чимало випускників учнівських лісництв здобувають освіту лісівника у вищих навчальних закладах, працюють на лісогосподарських підприємствах України.