Вихованка учнівського лісництва Дарія Маценко з Вінниччини отримала від Товариства лісівників України нагороду всеукраїнського ґатунку

personАвтор:  Пресслужба ДП "Бершадський лісгосп"
access_time18.06.2021 15:15 categoryЗагальні новини
Сьогодні, 18 червня 2021 року, в НУБіП України відбувся семінар, присвячений 100-річчю від дня народження Бориса Лук’янова, Міністра лісового господарства України 1966-1979 років. 15 учасників щорічного Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт випускників учнівських лісництв, чиї роботи визнані найкращими на Всеукраїнському рівні, отримали дипломи переможців і подарунки від Товариства лісівників України. Серед призерів – Дарія Маценко, вихованка Сумівського учнівського лісництва «Юні друзі лісу» з Вінниччини.
Цьогоріч Всеукраїнський конкурс дослідницьких робіт був присвячений 30-річчю Незалежності України та 100-річчю від дня народження Бориса Миколайовича Лук’янова.
Відкрили семінар Голова Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець, директор Навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства НУБіП України Петро Лакида, Почесний Голова Товариства лісівників України Валерій Самоплавський.
Перед присутніми виступили голова Товариства лісівників України, завідувач кафедри ботаніки, дендрології та лісової селекції НУБіП України Юрій Марчук і директор НДІ лісівництва та декоративного садівництва НУБіП України Роман Василишин.
Присутні взяли участь у відкритті «Алеї видатних випускників» і садінні пам’ятного дерева. Для юних лісівників провели екскурсію по навчальних об’єктах НУБіП та дендропарку. 
Призером Всеукраїнського конкурсу дослідницьких робіт з Вінниччини у цьому році стала Дарія Маценко – вихованка Сумівського учнівського лісництва «Юні друзі лісу», яким опікується ДП «Бершадський лісгосп». За  майже півстолітню історію плідної співпраці лісівників із Сумівською школою юні лісівники неодноразово ставали призерами та переможцями різноманітних конкурсів та змагань на обласному та всеукраїнському рівнях. І ось – чергова відзнака за кропітку роботу та тісну співпрацю юних лісівників, педагогів-наставників  та лісівників-професіоналів.
Бершадські лісівники підтримують школу та докладають чималих зусиль у просвітницькій роботі з молоддю. Директор ДП «Бершадський лісгосп» Микола Володимирович Краснєєв, головний лісничий Володимир Анатолійович Сташенко, лісничий Сумівського лісництва Віктор Анатолійович Гуз постійно проводять з дітьми інформаційно-просвітницьку та дослідницьку роботу, добре знають усіх юних друзів лісу за їхніми справами.
Велику увагу лісівничо-педагогічній співпраці приділяють директор Сумівської школи Галина Миколаївна Гуз та педагог-наставник учнівського лісництва Марта Михайлівна Маценко.
Цього разу у поїздку до столиці супроводжують Дарію Маценко інженер з лісових культур ДП «Бершадський лісгосп» Г.Л. Бендаржевський, вчитель біології Сумівського ЗЗСО І-ІІІ ст., педагог-наставник учнівського лісництва «Юні друзі лісу» М.М. Маценко. До речі, ці наставники і активно допомагали під час роботи над дослідженням Дарії на тему «Вирощування посадкового матеріалу береки лікарської в ДП «Бершадський лісгосп» з використанням різних способів підготовки насіння до посіву».
Тож сподіваємось, що лісівничо-учнівська дружба з кожним роком лише міцнітиме, а Дарії бажаємо, щоб ця перемога була не останньою. Зичимо здоров’я, успіхів у навчання і нових творчих злетів!