ВИЇЗНУ КОЛЕГІЮ ВОУЛМГ ПРИЙМАЛИ МОГИЛІВ-ПОДІЛЬСЬКІ ЛІСІВНИКИ

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time05.10.2017 16:10 categoryЗагальні новини
3 жовтня 2017 року відбулося виїзне засідання колегії обласного управління лісового та мисливського господарства на базі ДП "Могилів-Подільський лісгосп".
Начальник управління А.О. Бондар, відкриваючи виїзне засідання колегії, наголосив, що в роботі держлісгоспу все важливо: культура виробництва, будівництво, матеріально-технічне забезпечення... Але найголовніший критерій оцінки роботи кожного трудового колективу – якісний стан лісових культур. Тому найперше завдання учасників та членів колегії – об’єктивно оцінити різновікові культури, А лісові культури розкажуть, як господарюють сьогоднішні лісівники! Директори, головні лісничі вже чимало років працюють на своїх посадах, то нехай і звітують перед колегами про свою роботу по створенню і догляду за лісами хоча би за цей період.
На пленарному засіданні колегії А.О. Бондар проінформував учасників про всеукраїнську нараду з питань розвитку лісового господарства, яка пройшла під головуванням Президента України П.О. Порошенка в м. Івано-Франківськ. На нараді розглянуто питання стратегії розвитку лісового господарства України, деревопереробки, заповідної справи, введення електронного обліку деревини для всіх лісокористувачів, розвитку екотуризму, особливо в Карпатах, всихання лісів, віддачі 1 га лісу, боротьби з браконьєтством... Колегія розглянула планове питання: комплексний розвиток лісового господарства Вінниччини.
Виїзні колегії – однозначно корисна і дієва справа! І кожен з держлісгоспів, де проходили попередні виїзні колегії, переконався в цьому. Виїзні колегії на базі ДП «Могилів-Подільський лісгосп» пройшли на початку серпня 2008, в кінці липня 2013, у квітні 2016 року. Тому учасники колегії мають змогу побачити явний прогрес в розвитку держлісгоспу, оцінити стан лісових культур в різних лісництвах. 
Цього разу могилів-подільські лісівники почали звітувати про стан ведення лісового господарства саме з Ямпільського лісництва, яке є найбільшим за площею серед лісництв даного держлісгоспу – 5309 га. Це досить цікава зона діяльності ДП «Могилів-Подільський лісгосп». Це так би мовити, легендарна місцевість, де раніше господарювала Ямпільська лісомеліоративна станція. До 2010 року тут діяв Ямпільський держлісгосп. Що ж змінилося на краще після реорганізації ДП «Ямпільський лісгосп» і приєднання Ямпільського лісництва до ДП «Могилів-Подільський лісгосп»?
Програма виїзного засідання побудована так, що 80% часу виділено саме для огляду стану лісових культур. Більше критичних зауважень отримали могилів-подільські лісівники за стан культур у Ямпільському лісництві. Гарні враження залишилися від огляду зразкових 15-річних культур дуба звичайного на площі 1,5 га у Вендичанському лісництві (лісничий А.О.Жукотанський), склад насадження – 6Дз., 2Гхч., 2Лпд, 51-річних культур горіха чорного на площі 3 га в Ямпільському лісництві. 
Оглядаючи заліснені зелені схили річки Дністер в урочищі «Мохната», Анатолій Омелянович наголосив на історичній місії лісівників усіх часів, які героїчно заліснювали ці небезпечні крутосхили, рятуючи їх від водної та вітрової ерозії. Взагалі, в історії лісового господарства Вінниччини (і не лише нашої області!) заліснення дністровських схилів - це особлива сторінка, це особливий досвід. 
Члени колегії оглянули адміністративні будівлі та прилеглі території держлісгоспу, Котюжанського, Мурованокуриловецького, Вендичанського, Ямпільського лісництв. Могилів-Подільські лісівники показали в роботі електронні прилади обліку деревини, визначення через супутники координат лісових ділянок, мульчер ORSI (дробарку) середнього класу, призначений для звалювання і подрібнення порослі та кущів, догляду та створення мінералізованих смуг.
Потрібно віддати належне директору держпідприємства Іщуку Віктору Миколайовичу і очолюваному ним колективу, які виконали на високому естетичному рівні значний обсяг ремонтно-будівельних робіт по зовнішньому та внутрішньому оформленню адмінприміщень держлісгоспу, садиб лісництв. Тут у всьому видно високу культуру виробництва: в озелененні та впорядкуванні території, приміщень, оформленні газонів, місць відпочинку, розміщенні еколого - просвітницьких стежок, в різноманітних цікавих стендах, бігбордах...
На високому рівні в ДП «Могилів-Подільський лісгосп» ведеться лісорозсадницька справа. Щорічно вирощується майже 1,5 млн. шт. сіянців і саджанців 40 видів деревних і чагарникових порід. На базовому лісорозсаднику Моївського лісництва (лісничий Стрілецький Сергій Вікторович) створено сховище для лісового насіння.
Оглядаючи лісові культури, всі об’єкти, Анатолій Омелянович наголосив на тому, що не можна спочивати на лаврах, бо колеги з інших держлісгоспів за досить короткий час створили у себе потужну базу декоративного посадкового матеріалу, нарощують об’єми реалізації, стають серйозними конкурентами на цьому ринку. А тут потрібно знати попит, можливості цього ринку, пропонувати екзотичний декоративний матеріал, займатися предметно рекламою, пропонувати споживачу український районований посадковий матеріал. І у цій справі є вже чому повчитися у директорів Кавуненка В.В., Поліщука В.А.
Побачене на лісових ділянках цих лісництв стало яскравим підтвердженням того, що при створенні культур і догляді за ними дрібниць не буває. Тут на всіх технологічних етапах мають працювати професіонали. Важливим є постійний контроль спеціалістів за якістю виконаних робіт. Саме тому такими високими є вимоги до роботи майстрів лісу. 
Підводячи підсумки огляду лісових культур, начальник управління А.О. Бондар наголосив на тому, що навіть найкращий стан будівель, кордонів, лісових доріг, найліпші ремонти ніколи і ніде не врятують керівників держлісгоспів від критичних оцінок, якщо лісові культури не матимуть належного стану. Тому що в усі часи за станом лісових культур робили, роблять і будуть робити висновки про рівень ведення лісового господарства. Бо ліси створюються на віки.