В центрі уваги вінницьких лісівників – ефективна лісогосподарська діяльність!

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time30.06.2022 15:08 categoryЗагальні новини
 
Під головуванням директора ДП «Вінницький лісгосп» Попельнюка В.В. відбулася виробнича нарада з лісничими держлісгоспу, в якій взяли участь головні спеціалісти підприємства.
На нараді розглянули питання ведення лісокультурного, лісогосподарського виробництва, стану та перспектив виконання завдань з лісозаготівлі та реалізації лісопродукції, охорони і захисту лісу в пожежонебезпечний період.
Після укрупнення держлісгоспів ДП «Вінницький лісгосп» обслуговує 47,1 тис. га лісових угідь, розділених між 23 лісництвами. Віктор Васильович, відкриваючи нараду, наголосив, що лісівники на сьогодні мають докласти максимальних зусиль для успішного завершення 2022 року. Не зважаючи на всі існуючі труднощі воєнного часу!
Держава реформувала держпідприємства лісового господарства. В рамках укрупненого ДП «Вінницький лісгосп», до якого приєднано лісництва ДП «Хмільницький лісгосп», визначено проблеми, які мають вирішуватися на рівні кожного лісництва. За ефективну діяльність лісництва персональну відповідальність несе лісничий.
Кожна така нарада з лісничими, які б питання на ній не розглядалися, розпочинається з аналізу стану лісових культур. Тому Попельнюк В.В. наголосив на важливості якісного проведення всіх необхідних лісокультурних заходів. Це стосується і доглядів за культурами, і рубок доглядів. Вимога керівництва держлісгоспу принципова, стратегічна: проблеми сьогоднішнього дня пройдуть, вирішаться, а держава Україна повинна мати високоякісні ліси, які принесуть українському народу користь.
Станом на кінець червня підприємством проведено догляди за лісовими культурами в держлісфонді на площі 1000 га, в т. ч. 750 га – механізований догляд.
З питань порядку денного на нараді виступили головний лісничий Ільченко Є.В., головний економіст Осняцька Н.О., головний інженер Кузь М.В., начальник відділу лісового господарства Дорош О.С., 
провідний інженер з лісового господарства Дудник В.П., інженер з охорони та захисту лісу І категорії Лавренюк В.І., інженер з лісових культур І категорії Луценко С.Л., інженер з охорони праці І категорії Микуліч О.О., юрисконсульт І категорії Ризванюк А.П., інспектор з кадрів
Тищенко Т.В.
На нараді директор держлісгоспу наголосив, що фінансово-господарський стан підприємства залежить від ефективного господарювання на всіх ділянках виробничого процесу. Тому - максимум уваги економній експлуатації техніки й механізмів при доглядах лісових культур, проведенні рубок доглядів, рубок головного користування, збереженню пально-мастильних матеріалів, енергоресурсів, використанню запасних частин . 
Розглянуто питання допомоги ЗСУ, пораненим, заготівлі й зберігання лісового насіння, будівництва лісових доріг і догляду за ними, заготівлі кормів для підгодівлі диких тварин, забезпечення енергоринку області дровами, електронного обліку деревини, виконання сортиментних планів, роботи нижніх складів, ремонту проміжних складів, зберігання пожежного інвентаря, проведення інструктажів з охорони праці, легалізації лісових кордонів, соціального захисту працівників в умовах війни, співпраці зі ЗМІ.
На нараді вручено нагороди Товариства лісівників України: Почесну грамоту – лісничому Вінницького лісництва Оліху В.А., Подяку – лісничому Демидівського лісництва Степанюку А.П.