Учнівське лісництво «Зелений світ» Вінницького держлісгоспу – на охороні навколишнього середовища

personАвтор:  пресслужба ВОУЛМГ
access_time05.06.2022 18:42 categoryЗагальні новини
Учнівське лісництво «Зелений світ» Вінницького держлісгоспу – на охороні навколишнього середовища
Щороку одними із найбільш активних учасників усіх лісівничих заходів, у тому числі заходів до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища, є юні лісівники учнівського лісництва «Зелений світ» Грижинецької школи, підопічні Гніванського лісництва ДП «Вінницький лісгосп».
Діти щороку підтримують лісівників, цікавляться лісом, нелегкою роботою лісівників, багато знають про лісове господарство Вінниччини, про те, які дерева висаджують у наших лісах, як їх доглядають. На практиці теж вивчають роботу лісівників: заготовляють насіння дерев, гіллячковий корм для зимової підгодівлі, беруть у часть у розвезенні кормів, виготовляють годівниці та будиночки для птахів. А ще мають на території школи власну теплицю, розсадник, тому постійно вирощують деревний та декоративний посадматеріал.
А до дня охорони навколишнього середовища вихованці «Зеленого світу» завітали до школи, де під керівництвом педагогів доглянули зелені насадження на пришкільній території, провели формування кущів самшиту, туй, які ростуть у шкільному подвір’ї. До речі, минулого року близько однієї тисячі живців туй, ялівців, самшиту потрапили на укорінення у шкільну теплицю.
Надлишки декоративного матеріалу юні лісівники не лише використовують для озеленення шкільного двору, а й передають для різноманітних організацій у рідному селі та у інших населених пунктах. Приміром, саджанці самшиту віддали у школи Гнівані, Могилівки, ФАПу та будинку культури у Грижинцях та іншим.
Директор школи Юрій Григорович Могер переконаний, що така справа - це гарний приклад і для дітей, і для дорослих! Для дітей – це розвиток уміння працювати і віддавати вирощене, для організацій – можливість озеленити і зробити чистішим свій рідний край.
Адже Всесвітній день охорони навколишнього середовища – це не просто захід одного дня 5 червня. Це – щоденний стиль житя й ставлення до навколишнього середовища. Тому всі охочі можуть долучитися до благородної місії створення лісів, парків, квітників, догляду за зеленими насадженнями, прибирання зелених зон. Лісівники Вінниччини запрошують жителів області до такої спільної роботи.
Пресслужба Вінницького ОУЛМ