Учнівське лісництво «Юні друзі лісу», що на Вінниччині, - учасник Всеукраїнської конференції «Збережемо ліси для майбутніх поколінь»

personАвтор:  Пресслужба ДП "Бершадський лісгосп"
access_time07.12.2020 16:28 categoryЗагальні новини
Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства давно й активно підтримує учнівські лісництва. Ця лісівничо-просвітницька робота є невід’ємною частиною щоденної діяльності держлісгоспів Вінниччини. На сьогодні на базі лісгоспів області діє 50 учнівських лісництв. Юні природолюби допомагають лісівникам у проведенні лісокультурних та лісозахисних акцій, займаються науковою роботою, вчаться доглядати за лісом та цінувати його багатства. Лісівники, у свою чергу, всіляко сприяють їхній участі в різних конкурсах та змаганнях, дають поради та настанови в теоретичних та практичних питаннях.
2 та 3 грудня 2020 року Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді спільно з комунальним закладом «Кіровоградський обласний центр еколого – натуралістичної творчості учнівської молоді» розпочали Всеукраїнську онлайн-конференцію для учнівської молоді «Збережемо ліси для майбутніх поколінь». До її роботи долучилися і вихованці найстаршого на Вінниччині учнівського лісництва «Юні друзі лісу» Сумівської ЗОШ І-ІІІ ст., яке діє на базі ДП «Бершадський лісгосп» (директор Краснєєв М.В., головний лісничий Сташенко В.А.).
Учасників конференції вітали Володимир Вербицький – директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, доктор педагогічних наук, професор, академік Академії наук вищої освіти України, керівники Кіровоградського обласного центру еколого – натуралістичної творчості учнівської молоді, голова Товариства  лісівників України Юрій  Марчук, начальник Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства Наталя Ревенко, лісівники-професіонали з усієї  України.
2 грудня працювала секція «Лісовідновлення та лісорозведення», під час якої презентували свої роботи вихованці учнівських лісництв України. З науково-дослідницькою роботою «Вирощування посадкового матеріалу береки лікарської (Sorbus torminalis Crantz) в ДП «Бершадський лісгосп» з використанням різних способів підготовки насіння до посіву» виступила Маценко Дарія, вихованка учнівського лісництва «Юні друзі лісу» Сумівської ЗОШ І-ІІІ ст. Бершадського району Вінницької області (керівник роботи та наставник учнівського лісництва «Юні друзі лісу» Маценко М.М., консультант - інженер лісових культур Бендаржевський Г.Л.). У роботі акцентувалася увага на необхідності вирощування береки лікарської як місцевого аборигена. Цікавими були виступи учасників конференції про те, як вирощувати ліси в різних регіонах України.
Учасники конференції гідно презентували свою науково-дослідницьку роботу в галузі лісознавства, обмінялися досвідом роботи зі збереження і примноження лісових культур свого регіону, показали високий рівень підготовки, продемонстрували свої знання, творчі здібності, кмітливість і винахідливість.
Лісівники Вінниччини завжди щиро радіють перемогам своїх підопічних. Наставники  вірять, що вихованці учнівських лісництв стануть добрими помічниками лісівників і власним прикладом пропагуватимуть шанобливе ставлення до лісу!