У праці лісівничій промайнули літа

personАвтор:  Прес-служба ДП "Бершадський лісгосп"
access_time11.02.2020 08:58 categoryЗагальні новини
Сьогодні, 11 лютого, святкує свій 80-річний ювілей шановний ветеран лісового господарства Пугач Василь Кирилович. Ювіляр 38 років беззмінно працював у Бершадському держлісгоспі. Пройшов нелегкий шлях від робітника до головного інженера. Багато зусиль, знань, часу вклав у розвиток лісового господарства Вінниччини. З нагоди ювілею лісівнича родина шле шановному ветерану теплі слова вітань з найкращими побажаннями.
Народився ювіляр 11 лютого 1940 року в с. Яланець Бершадського району в сім’ї колгоспників Кирила Івановича та Тодоски Федотівни. Василь був третьою дитиною, старшими були дві сестри. Батька хлопець не пам’ятає. У 1941 році Кирило Іванович пішов на фронт і не повернувся. Матері  довелося самій виховувати трьох дітей, ставити їх на ноги.
 У важкі післявоєнні роки пішов Василь у Яланецьку школу. Навчання давалося хлопцеві легко. Закінчив школу з похвальним листом. Поступив у Кременецький лісотехнічний технікум.  Після закінчення навчання 18-річного Василя Кириловича направили на роботу в Карелію на лісопункт. Проробив там рік, потім пішов у армію. Три роки служив у Заполяр’ї в Мурманській області. У 1962 році у часи Карибської кризи Василя Пугача  відправили  на Кубу. Інформація про ті події була засекречена, зв’язку із рідними майже не було. Будували ракетні майданчики. Працювати було важко, кліматичні умови незвичні. Ці півроку служби для Василя Кириловича були чи не найважчими за все його життя.
Після демобілізації повернувся додому. Документів на руках не було, залишилися в архіві у Москві. Мати Тодоска Федотівна попросила сина заробити дров, бо не було чим палити. Так Василь Кирилович і потрапив у Бершадський держлісгосп, де беззмінно пропрацював наступні 38 років.
Починав робітником на Бершадській майстерській дільниці. Потім рік працював завідувачем перевантажувального пункту станції Рудниця, чотири роки був майстром Бершадської майстерської дільниці. У 1968 році Василь Кирилович був призначений інженером з технормування. 
Встигав поєднувати сумлінну працю з навчанням. Шість років вчився заочно у Львівському лісотехнічному інституті. У 1969 році Василь Кирилович здобув фах інженера лісового господарства.
З 1971 року В. Пугач рік працював інженером з лісових культур, потім помічником лісничого Бершадського лісництва. У 1972 році став лісничим Бритавського лісництва. На цій посаді працював більше року. 
З 1973 року майже 26 років працював головним інженером з дворічною перервою. Саме на цій посаді В. Пугач зробив найбільший внесок у розвиток підприємства. 
До роботи Василь Кирилович ставився сумлінно, був працелюбом, трудився творчо. Як згадує ювіляр, обсяги робіт завжди були великі. Він безпосередньо відповідав за лісозаготівлі, вивезення та постачання деревини споживачам. До того, як відділився Чечельницький лісгосп, лісництва були розкидані на значній площі. Щоб дістатися до різних ділянок, іноді доводилося долати близько 100 км. 
Після реорганізації до Чечельницького лісгоспу відійшла майже вся виробнича база. Довелося будувати лісосклад в Генріхівці, Бершадський та Ободівський цехи переробки, майстерню, встановлювати нове обладнання. Також потрібно було виконувати всю виробничу програму. Під керівництвом В. Пугача будувалися лісові кордони, житлові та промислові приміщення. 
- Роботи завжди було багато, - з посмішкою згадує ювіляр. – Доводилося працювати і у вихідні, і на свята. Хоч робити було тяжко, але приємно. Особливе задоволення отримував тоді, коли запускали новозбудовані цехи, коли бачив результат своєї праці.
У Словаччину їздив за обладнанням для переробки деревини для новозбудованих цехів. На той час таке устаткування першими встановили у Бершадському лісгоспі. Пізніше приїжджали лісівники з усієї України переймати досвід роботи з таким обладнанням. У 1995-2005 роках саме цехи з цим обладнанням допомогли підприємству пережити часи важкої кризи.
За роки роботи Василя Кириловича неодноразово змінювалися директори підприємства. З усіма чоловік знаходив спільну мову. За його працелюбність, творчу роботу, батьківське ставлення до працівників держлісгоспу він заслужив повагу і шану в колективі. Всі, хто знав і знає ювіляра, сьогодні з повагою згадують його трудові будні.
Встигав Василь Кирилович подорожувати світом. Йому завжди було цікаво побачити різні країни. Побував у Марокко, Єгипті, Туреччині, Іспанії, Сірії, в Греції, Німеччині, Польщі та інших країнах світу. 
З 2001 року Василь Кирилович на заслуженому відпочинку. Тепер більше часу має для родини. З дружиною Антоніною Павлівною разом вже понад півстоліття. У злагоді виховали двох доньок – Ольгу та Катерину. Мають трьох онучок. Тепер же особливу радість приносять правнук та правнучка. 
З нагоди поважного ювілею колектив ДП «Бершадський лісгосп» висловлює щиру вдячність Василю Кириловичу за багаторічну роботу, вкладені зусилля, час та здоров’я у спільну мету – розвиток лісового господарства, примноження природних багатств України. Зичимо ювіляру міцного козацького здоров’я, радості, легкості на душі, злагоди у родині, благополуччя та мирного неба над головою. Хай серце залишається молодим та енергійним. Хай Господь береже Вас, щоб у теплому родинному колі Ви зустрічали і свій столітній ювілей!