У посівних відділеннях сходять майбутні дерева Вінниччини

personАвтор:  Пресслужба Вінницького ОУЛМГ
access_time05.05.2021 13:20 categoryЗагальні новини
Ліс починається з насіння. А насінина перетворюється у майбутнє дерево у лісових розсадниках. Через це їх називають колискою лісу. Так, тут зароджується життя майбутніх дібров!
Адже саме руками лісівників створюють ліси. 80 відсотків лісонасаджень Вінниччини – це штучні діброви. Загальна площа лісів держлісфонду Крижопільського лісгоспу складає понад 20 тис. га. Постійний лісовий розсадник ДП «Крижопільський лісгосп» знаходиться на 20-гектарній ділянці у Заболотненському лісництві. Він має кілька відділень: посівне, маточне, теплично-парникове, декоративне, шкілка новорічних дерев, плантація малини.
Зараз у розсаднику в основному ведуться активні роботи з висівання лісового насіння у відкритий грунт та догляди за посівами. А ще – висівання насіння хвойних у контрольованому середовищі (теплиці).
Адже під час лісокультурної кампанії на лісову ділянку з розсадника викопують сіянці у віці 1-2 роки. Але щоб посіви вижили і стали якісним садивним матеріалом, їх необхідно доглядати від забур’яненості, розрихлювати грунт, поливати, підживлювати.
Ось рядочки перших сходів клена-явора у посівному відділенні базового лісорозсадника. Ці ніжні паростки такі тендітні і зовсім не схожі на лісові дорослі дерева, що підпирають кронами небо... До речі, цій породі крижопільські лісівники приділяють особливу увагу. В лісових угіддях ця аборигенна для Поділля порода гарно почуває себе у складі з головною породою дубом звичайним, в наших грунтово-кліматичних умовах дає гарний приріст, посухостійка, цінується за якісну деревину.
Також на фото - підготовка до посіву у теплиці насіння сосни, однорічні сіянці модрини  у коробах.