У Могилів-Подільському лісгоспі ростуть 103-річні насадження горіха чорного

person access_time02.08.2018 15:55 categoryЗагальні новини
Горіх чорний – нетрадиційна порода для лісів Вінниччини. Проте його вирощування вже 25 років поспіль практикують на всіх держпідприємствах Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства (як чистих насаджень з науково-обгрунтованою метою, так і в складі супутньої породи). Найдавніші насадження горіха чорного сьогодні можна знайти у Вендичанському та Моївському лісництвах ДП «Могилів-Подільський лісгосп»: культури віком 103 та 85 років відповідно.

Горіх чорний – цінна деревна порода-інтродуцент родом з Північної Америки, яка добре почуває себе і в наших умовах. Відзначається інтенсивним ростом у порівнянні з дубом звичайним , особливо в молодому віці: щорічний приріст у висоту може досягати до 1,5 метра, в діаметрі – до 2 см.

На державних лісогосподарських підприємствах Вінниччини роботи зі створення лісових культур за участю горіха чорного розпочали ще 25 років тому. За цей час держпідприємствами ВОУЛМГ створено більш ніж 8000 га лісових культур за участю цієї породи, щороку висаджуючи при цьому 500-600 га. Чи не найактивніше займаються створенням лісових культур за участю горіха чорного в ДП  «Могилів-Подільський лісгосп» ( 1357 га) та «Вінницький лісгосп» (700 га).

На особливу увагу заслуговує досвід могилів-подільських лісівників у вирощуванні горіха чорного. Саме тут не лише найбільша в області площа його насаджень, а й найдавніші на Вінниччині (а, можливо, і в Україні) культури: 103-річні насадження в Вендичанському (квартал №54) та 85-88-річні - в Моївському лісництвах (квартал №75). Загалом, в ДП «Могилів-Подільський лісгосп» створено 1256 га лісових культур за участю горіха чорного та 101 га – з головною породою горіха чорного.

За словами директора ДП «Могилів-Подільський лісгосп» Віктора Іщука, лісові насадження горіха чорного мають велику перспективу, адже в наших кліматичних умовах порода практично не пошкоджується шкідниками, а її введення сприяє підвищенню продуктивності лісів та збагаченню їхнього породного складу:

- У Моївському базовому лісорозсаднику ми щорічно вирощуємо 60-80 тис. шт. сіянців горіха чорного. Ці культури вимагають проведення меншої кількості доглядів, подекуди вже на третій рік їх можна переводити у покриту лісом площу. До того ж, горіх чорний відзначається зимостійкістю та посухостійкістю. Розуміючи безсумнівні переваги таких характеристик, ми щорічно створюємо 35-40 га лісових культур за участю цієї породи.