У держлісгоспах Вінницького ОУЛМГ триває заготівля кормів для підгодівлі дичини

personАвтор:  пресслужба ВОУЛМГ
access_time26.08.2020 16:27 categoryЗагальні новини
Улітку лісівники Вінниччини активно заготовляють кормову базу для підгодівлі в зимовий період диких тварин. Адже в засніжені та морозні зими погіршуються умови добування корму. І це призводить до підвищення смертності або надмірного виснаження диких тварин. Мисливське господарство – невід’ємна частина лісового господарства. Тому лісівники Вінниччини докладають чимало зусиль для його охорони та збільшення видової фауни. Крім організації зимової підгодівлі диких тварин, лісівники забезпечують виконання усіх біотехнічних заходів, облаштування солонців, водопоїв для тварин, охорону мисливських угідь.
Тому-то лісівники ДП «Крижопільський лісгосп» уже сьогодні дбають, щоб дичина мала можливість поповнити організм калоріями та мінералами.
Частину «смаколиків» уже заготовили: сіна - 21,70 ц, гіллячкового корму – 8700 шт., зернових снопиків – 540 шт. Також планують ще заготовити 49,7 ц сіна, 2100 шт. зернових снопиків, понад 35 тис. кг зерновідходів, 157,8 ц кукурудзи в качанах, закупити сіль для солонців. В угіддях засіяно 10,6 га під кормові ремізи. В основному на них ростуть топінамбур, багаторічні трави.
Підгодівля диких тварин розпочинається, як правило, коли випадає перший сніг. І триває 100-112 днів. Лісівники підгодовують дичину, викладаючи заготовлені корми в годівниці та на підгодівельні майданчики. Така допомога дозволить звірині успішно перезимувати та привести навесні здорове молоде покоління.
У ДП «Крижопільський» лісгосп підгодовують дичину у лісових угіддях у зимовий період та цілорічно – мешканців вольєру для наріввільного утримання диких тварин, що знаходиться у Радянському лісництві. Так, у вольєрі наразі числиться 43 кабани, 5 ланей. У лісових угіддя, згідно з даними зимового обліку диких тварин, мешкає 119 кабанів, 435 козуль, 300 зайців, 35 борсуків та інші тварини.
З початку року під час рейдів в угіддях Крижопільського лісгоспу зафіксовано 5 випадків порушення правил полювання, порушників оштрафовано на суму 2125 грн.
Здійснюються заходи із регуляції чисельності шкідливих хижаків, які є переносниками сказу. А за підвищеної щільності хижаки завдають шкоди мисливським тваринам, знищують у великій кількості молодняк. Зависока щільність так званих шкідливих хижаків останнім часом спостерігається майже в усіх областях України. Цей показник контролюється згідно санітарно-ветеринарних норм, здійснюється постійний моніторинг відповідними працівниками державної лісової охорони та єгерськими службами держпідприємств Вінницького ОУЛМГ. Щороку видається певна кількість дозволів на добування хижих та шкідливих тварин.
Цього року у лісових угіддя Крижопільського лісгоспу вперше добуто незвичних для нашого регіону хижаків - трьох шакалів (у Тростянецькому лісництві). А ще добуто два вовки на території Заболотненського лісництва, в урочищі Соколівська дача. Загалом вистежити і вполювати вовка непросто. Мисливці кажуть, він хитріший навіть за лисицю.