У БЕРШАДСЬКОМУ ДЕРЖЛІСГОСПІ ТРИВАЮТЬ ЛІСОКУЛЬТУРНІ РОБОТИ

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time09.10.2018 16:39 categoryЗагальні новини
Бершадські лісівники нині активно заготовляють лісове насіння, висівають його в розсаднику, готують грунту під посадку лісу у 2019 році. У Бершадському лісництві обладнано постійне насіннєсховище. Діє також спеціальне бетонне сховище для зберігання жолудя у зимовий період.
– Дуже важливо, щоб насіння було якісним, спроможним дати гарні сходи, – пояснює інженер з лісових культур Г.Л. Бендаржевський. – Великої уваги потребує насіння головної породи дуба звичайного. Після збору жолудя його перевіряють на воді – якісний жолудь тоне. Потім його просушують і закладають на зберігання в бетонне сховище, пересипаючи піском. Навесні його пересівають, відокремлюють пісок, висівають у заздалегідь підготовану землю.
 ДП «Бершадський лісгосп» заготовляє лісове насіння самостійно. Поточний рік видався урожайним, тож проблем з кількістю та якістю насіння лісових культур не буде. Заплановано у 2018 році зібрати 8775 кг лісового насіння, у т. ч.: дуба звичайного – 5500 кг, горіха чорного – 2650 кг, береки – 16 кг, дуба червоного – 300 кг, горіха грецького – 165 кг, груші звичайної – 14 кг. Уже виконано план заготівлі жолудя дуба звичайного. Заготовлено 120 кг насіння супутніх порід, з них: абрикоси звичайної – 40 кг, берези повислої – 6 кг, аличі – 21 кг, ліщини звичайної – 13 кг. Заготовляється насіння горіха чорного, клена гостролистого, клена-явора.
Активну участь у зборі лісового насіння беруть вихованці учнівських лісництв «Юні друзі лісу» с. Сумівки та «Зелений світ» с. Флорино, також місцеве населення.
Завершується період стратифікації лісового насіння у насіннєсховищі Бершадського лісництва. Готове лісове насіння вже висівається у базовому лісорозсаднику на зиму. Все насіння супутніх лісових культур висівається вручну. Стрічки для посівів наорюються трактором МТЗ-82 в агрегаті із ралами. Навесні тут також висіватиметься насіння головної породи дуба звичайного. Для висівання жолудя використовується сівалка СПП-3Ш на базі МТЗ-82.  
Завершено проведення доглядів за лісовими культурами. У 2018 році план по доглядах при лісовідновленні виконано на 106% (1454 га), при лісорозведенні – на 100% (275 га).
Підготовка грунту – важлива складова комплексу лісокультурних робіт. Із запланованих до кінця року 40 га підготовлено грунт під посадку лісу на землях держлісфонду на площі 20 га. 
Проводиться зараз інвентаризації лісових культур віком від 1 до 3 років, атестація лісових культур віком 4-5 років, інвентаризація сіянців та укорінених живців у розсадниках, теплицях та парниках. Оцінюємо стан лісових культур, рівень їх приживлюваності. На основі даних оглядів буде проведено аналіз та складено оцінку ефективності проведення комплексу лісокультурних заходів, які здійснювалися з квітня до жовтня цього року.