У Бершадському держлісгоспі підбили підсумки господарсько-фінансової діяльності за перше півріччя

personАвтор:  Прес-служба ДП «Бершадський лісгосп»
access_time08.08.2019 10:13 categoryЗагальні новини
Днями на базі ДП «Крижопільський лісгосп» проходило виїзне засідання колегії Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства під головуванням начальника управління А.О. Бондаря. Одним із питань, які виносилися на порядок денний, було підбиття підсумків господарcько-фінансової діяльності підприємств управління за 1 півріччя 2019 року.
У підсумку трудового суперництва за перше півріччя 2019 року Бершадський держлісгосп опинився у трійці лідерів серед лісогосподарських підприємств області.
За шість місяців 2019 року у ДП «Бершадський лісгосп» було створено 91 га лісових культур на землях держлісфонду. Витрати на ведення лісового та мисливського господарства склали 31,1 млн. грн., що складає 1986 грн. на 1 га.
Одне з ключових завдань лісівників у процесі створення нових лісів полягає у якісному догляді за лісовими культурами, що гарантує надалі і високий відсоток приживлюваності культур, і , власне, продуктивність лісів. За перше півріччя 2019 року бершадські лісівники провели  доглядів на площі 585 га на землях держлісфонду та 68 га – на землях нових захисних насаджень.
З метою збереження насаджень в належному санітарному стані та недопущення розвитку і розповсюдження шкідників та хвороб лісу протягом 6 місяців 2019 року були проведені рубки формування та оздоровлення лісів на площі 435  га.
ДП «Бершадський лісгосп» забезпечує дровами всі заклади соціальної сфери, пільгові категорії населення Бершадського та Тростянецького районів. За перше півріччя було реалізовано понад 11 тис. кбм. паливних дров. Левова частка припадає на медичні та навчальні заклади, держустанови.
 Підприємство справно сплачує всі платежі до державного та місцевих бюджетів. За перше півріччя цього року від ДП «Бершадський лісгосп» до Зведеного бюджету надійшло 21 млн. 086 тис. грн. (у порівнянні з відповідним періодом минулого року - 14 млн. 107 тис. грн.). З цієї суми у Державний бюджет перераховано 13 млн. 425 тис. грн., у місцеві бюджети Бершадського та Тростянецького районів – 3 млн. 688 тис. грн.
За 6 місяців цього року бершадські лісівники сплатили 3 млн. 973 тис. грн. єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду та 269 тис. грн. військового збору. До Державного бюджету надійшло 913 тис. грн. рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, 642 тис. грн. – до спецфонду, а також 992 тис. грн. – до місцевого бюджету.
Таким чином, 65,2% від загального доходу Бершадський держлісгосп віддав державі у вигляді податків та обов’язкових платежів. Такий високий показник оподаткування створює значне фінансове навантаження, не дає можливості підприємству розвиватися, оновлювати техніку, конкурувати з іншими підприємствами. Проте бершадські лісівники справляються з цими труднощами та вчасно проводять розрахунки із бюджетом.