Тульчинські лісівники заготовляють насіння і готуються до осіннього посіву

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time28.09.2018 14:59 categoryЗагальні новини
Увесь комплекс робіт по лісонасіннєвій справі активно проводять сьогодні тульчинські лісівники. Лісівники насіння і заготовляють, і ведуть облік, і готують до сховищ, перевіряють на якість і відповідність стандартам, готують до пророщення та висіву.
П «Тульчинське ЛМГ» насіння лісових культур збирає власними силами або закуповує ті породи, які порівняно нещодавно почали вводити у склад лісових насаджень у зв’язку з усиханням хвойних культур. На сьогодні заготовлено насіння сосни звичайної 10 кг, сосни кримської – 1 кг, береки лікувальної – 1 кг, черешні – 40 кг, липи дрібнолистої – 20 кг, липи крупнолистої – 5 кг, каштана – 20 кг, абрикоса – 2 кг, аличі – 2 кг та ін. Закуплено насіння модрини (2 кг) та дугласії (1 кг). Станом на 27 вересня заготовлено 2,7 тонни жолудя дуба звичайного. Оскільки рік видався «урожайний» для цієї головної лісоутворюючої культури, то тульчинські лісівники планують заготовити жолудів із запасом на наступний рік, не менше як 8,5 тонн.
- Ми намагаємося висіяти насіння дуба звичайного восени. Зараз насіння проходить перевірку у Вінницькій лісонасіннєвій станції. Ми чекаємо на результат аналізу – і з дня на день будемо проводити осінній посів, - розповідає Михайло Северин, інженер з лісових культур ДП «Тульчинське ЛМГ». – Осінні посіви вважаються більш якісними, хоча і піддаються небезпеці пошкоджень диким кабаном. Але використовуємо різні відлякуючі прийоми, натягуємо сітку на площу лісового розсадника. А те насіння дуба, яке не висіємо восени, зберігається у не промерзаючих ямах або траншеях. Чергуються прошарки жолудя та піску товщиною 5-7 см. А навесні вже дістаємо його, просіваємо.
Насіння інших культур, яке поки що не висівають, чекає свого часу у насіннєвому сховищі. Воно знаходиться на території Кирнасівського лісництва, має площу 40 м кв. і дає притулок насінню приблизно 30 деревних та чагарникових культур. Насіння хвойних та листяних порід зберігається на полицях або у ящиках. Тут проводять за потребою стратифікацію насіння (передпосівна обробка насіння деяких рослин, що полягає у витримуванні його протягом певного часу у вологому піску при зниженій температурі).
У насіннєвому сховищі чекає на посів цінне насіння береки лікувальної. Цю чудову культуру зараз активно вводять у склад лісових насаджень. Але тільки лісівники знають, як важко зібрати її насіння! Вони і оббивають ягоди, і обривають на висоті, ставлячи драбини. У одній ягідці – усього 2-3 або навіть 1 насінина. Щоб заготовити 1 кг насіння, потрібно зібрати близько 30 кг ягід! А готують насіння береки за 120-150 діб до висіву – уже сьогодні ці насінини уперемішку з піском чекають початку січня, щоб потрапити до життєдайного ґрунту. Увесь цей час контролюється вологість піску, температура зберігання. Так що створення лісових культур для лісівників Вінниччини – це безперервний процес!