Тульчинські лісівники виконали запланований обсяг доглядів за лісовими культурами

personАвтор:  Пресслужба Вінницького ОУЛМГ
access_time25.06.2021 23:43 categoryЗагальні новини
Не зважаючи на дощову весну та не менш дощовий початок літа, лісівники Вінниччини проводять догляди за лісовими культурами. Адже стан лісових культур – це обличчя держлісгоспу. Надзвичайно відповідально ставляться до цього тульчинські лісівники, виконуючи роботу відповідно до вимог технологічних карт, не залежно від погодніх примх.
На 2-й квартал поточного року було заплановано виконали догляди на лісовими культурами на площі 600 га у держлісфонді та 12 га – у захисних насадженнях. Станом на сьогодні це завдання виконане повністю. Догляди за лісовими культурами виконують у більшості механізованим способом, використовуючи культиватор КЛБ 1,7, кущорізи (для знищення небажаної порослі). У меншій мірі використовують ручний догляд (просапування) та хімічний (обробка гербіцидами згідно із дозволеним нормами FSC).
- На ріст та приживлюваність молодих насаджень впливає і вчасність проведення всіх доглядів за лісовими культурами, і кратність, і якість проведеної роботи, - зазначає головний лісничий підприємства Галина Кілимник. - Основна мета доглядів за лісовими культурами – створення умов для росту головних лісоутворюючих порід, покращення водного та температурного режиму, усунення негативного впливу трав’янистої рослинності та другорядних порід, сприяння інтенсивнішому росту лісових культур, особливо в перші роки після створення. Також немаловажливим є те, що знищення бур'янів та трави знижує ймовірність поширення вогню в лісових масивах.