Тульчинські лісівники вакцинують диких свиней та проводять боротьбу зі сказом

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time12.02.2019 16:59 categoryЗагальні новини
Лісівники Вінниччини постійно дбають про мисливське господарство. Ця невід’ємна частина лісової галузі потребує чималих фізичних ресурсів та фінансових вкладень. Мисливське господарство є досить вразливим через природні фактори, часто через відсутність відповідного рівня культури полювання, браконьєрство, негативний антропогенний вплив. У 2016 році мисливське господарство зазнало величезних втрат у зв’язку з епідемією АЧС.
Наразі працівниками ДП «Тульчинське ЛМГ» проводиться вакцинація дикого кабана від класичної чуми. Ін’єкційні щеплення роблять серед тварин, що знаходиться у напіввільних умовах у вольєрі площею 45 га Журавлівського лісництва. Станом на 1 лютого 2019 року у вольєрі нараховувалося 64 голови дикого кабана.
Мисливствознавці та єгері держпідприємств Вінницького ОУЛМГ постійно шукають альтернативні шляхи виходу із кризових ситуацій. Для збільшення чисельності мисливської фауни проводяться біотехнічні заходи, організовано боротьбу із браконьєрами і порушниками правил полювання, регулюється чисельність хижих і шкідливих тварин.
Зокрема у мисливських угіддя ДП «Тульчинське ЛМГ» за 2018 рік згідно із виданих Вінницьким ОУЛМГ дозволів на добування хижих та шкідливих тварин спеціально створені бригади добули 81 лисицю, 79 бродячих собак, 14 бродячих котів, 37 ворон сірих. Крім того, по територіях мисливських угідь інших користувачів у Тульчинському районі добуто 151 голову лисиці, 136 – бродячих собак, 42 – котів, 75 – ворон. Чисельність цих тварин регулюється з кількох причин. По-перше, вони наносять шкоду дикій фауні, знищуючи новонароджених зайченят, козенят, каченят та молодняк інших видів. По-друге, вони є переносниками небезпечної інфекційної хвороби – сказу.
Нагадаємо, що у вересні минулого року через складну епізоотичну ситуацію у Вінницькій області проводилась кампанія із вакцинації диких м’ясоїдних тварин від сказу пероральним шляхом. Однак як показують результати експертиз, проблема сказу залишається.
- Відстріляні минулого року в мисливських угіддях Тульчинського ЛМГ лисиці відправлялись на експертизу. Серед 81 добутої тварини у 6 підтверджено вірус сказу, - розповідає мисливствознавець ДП «Тульчинське ЛМГ» О. Німий. – Крім того, по наших угіддях спостерігається зависока щільність лисиці. Тому ми продовжуємо роботу з регулювання чисельності хижих та шкідливих тварин й надалі. У 2019 році добуто 21 голову лисиці, 12 – бродячих собак, 3 – ворони сірої.
Також з метою охорони державного мисливського фонду та контролю за дотриманням правил полювання державною лісовою охороною постійно проводяться рейдові перевірки. Упродовж 2018 року працівниками Тульчинського ЛМГ було складено 57 протоколів про порушення правил полювання. На порушників накладено та стягнуто в повному обсязі штрафів на загальну суму майже 12 тис. грн.
Крім того, учасниками рейдів вилучено 3 одиниці короткоствольної вогнепальної зброї, на яку власники не мали дозволу, знято та знищено 47 петель, 6 капканів.