Тульчинські лісівники розвивають мисливське господарство

personАвтор:  Пресслужба Вінницького ОУЛМГ
access_time23.12.2021 20:48 categoryЗагальні новини
ДП «Тульчинське ЛМГ» (директор М.Дан, головний лісничий Г.Кілимник) - одне із двох спеціалізованих лісомисливських господарства у системі Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства. Тому тульчинські лісівники, підтримуючи статус підприємства, особливо пильно ставляться до питаннь розвитку мисливського господарства.
Зима – непростий час для тварин, але вижити у сніжні зими та суворі морози їм допомагають лісівники. Протягом року заготовляють корми для зимової підгодівлі, закуповують сіль для солонців, облаштовують нові та підтримують у належному стані існуючі годівниці, підгодівельні майданчики, розвозять корми щодня протягом холодної пори року. Проводять охоронні рейди, ведучи боротьбу з порушниками правил полювання, браконьєрами, організовують цивілізоване законне полювання, кошти від якого надходять на розвиток мисливського господарства. Розводять диких тварин у вольєрах для напіввільного утримання, випускаючи їх потім у природне середовище. Зараз у такому вольєрі тульчинські лісівники розводять поголів’я кабана. А ще – проводять штучне регулювання чисельності так званих шкідливих хижаків (лисиць, вовків, бродячих собак), надмірна кількість яких негативно впливає на чисельність мисливської фауни та поширює сказ серед диких та домашніх тварин.
Для того, щоб володіти інформацією про видовий склад, місця проживання тварин, міграції, територіальне розміщення чисельності в різних районах мисливських угідь, щороку проводять в угіддях облік чисельності диких парнокопитних та хутрових мисливських тварин. А ще цей захід дозволяє забезпечити раціональне та невиснажливе використання державного мисливського фонду, встановити об’єктивні ліміти добування мисливської фауни на наступний сезон полювання. 
За результатами обліку диких тварин на початок 2021 року в мисливських угіддях ДП «Тульчинське ЛМГ» нараховувалося 82 голови кабана, 575 козуль, 1119 зайців, 112 куниць, 125 тхорів, 119 борсуків, 66 видр, 164 голів куріпки сірої, 59 лисиць та 6 вовків. Але вже через два місяці, у лютому наступного року, ми знатимемо результати нового «зимового перепису» лісових мешканців.