Тульчинські лісівники пишаються гідними здобутками учнівського лісництва «Зелений гомін»

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time02.11.2018 20:46 categoryЗагальні новини
Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства приділяє велику увагу інформаційно-просвітницькій роботі, співпраці з навчальними закладами. Держпідприємства ВОУЛМГ опікуються 46 учнівськими лісництвами. На базі держлісгоспів, шкіл діє 33 лісівничих еколого-просвітницьких центри, 44 лісівничо-екологічних просвітницьких пункти. Тульчинські лісівники – не виключення, вони серйозно співпрацюють з учнівськими лісництвами.
Нещодавно відбувся  районний семінар заступників  директорів шкіл з навчальної та навчально–виховної роботи на базі Кирнасівського ЗЗСО І-ІІ ст., де члени учнівського лісництва «Зелений гомін» мали нагоду представити свою роботу.
Школярі мають широкі можливості для написання науково-дослідницьких робіт, роботи над екологічними міні-проектами. У цьому їм сприяють педагоги та лісівники Кирнасівського лісництва Тульчинського ЛМГ. Членами учнівського лісництва «Зелений гомін» підготовлено науково-дослідницькі роботи з тем «Сучасний стан рослинного покриву Кирнасівського лісництва», «Зміни рослинного покриву на місцях вирубок в межах лісостепу на прикладі Кирнасівського лісництва», «Їстівні міксоміцети Кирнасівського лісництва та безпечність їх споживання», «Вирощування дуба звичайного в культурі з горіхом чорним».
Неодноразово учні ставали переможцями Всеукраїнського конкурсу-захисту учнівських науково-дослідницьких робіт серед членів учнівських лісництв області. Так, у 2017 р. Долішня Катерина на ІІ етапі конкурсу-захисту учнівських науково-дослідницьких робіт серед членів учнівських  лісництв Вінницької області захищала роботу «Вирощування дуба звичайного в культурі з горіхом чорним» та отримала Гран-прі конкурсу.
Члени учнівського лісництва із задоволенням долучилися до науково–дослідницького проекту «Вплетене в історію рідного краю мереживо цілющих джерел», який розпочато під керівництвом директора школи Марценюка Г.П., заступника  директора з НВР Шагін Н.В., керівника учнівського лісництва Лошак Л.М. Діти з цікавістю пізнавали нові відомості про водні багатства Тульчинського краю, цілющі джерела, історичні факти.
За сприянням директора Тульчинського ЛМГ Поліщука В.А., головного лісничого Кілимник Г.П. керівник Кирнасівського учнівського лісництва Лошак Л.М. у вересні цього року мала змогу побувати на Всеукраїнській науково-практичній конференції «Роль національних природних парків у розвитку туризму». Лариса Михайлівна виступила з науковою роботою «Вплетене в історію рідного краю мереживо цілющих джерел», і ця робота була надрукована в збірнику матеріалів конференції.
Гостей чекала захоплююча фотогалерея «Осінь-чарівниця», виставка виробів з природного матеріалу, вітання від екобригади «Зелений дивограй», облаштований кабінет лісової справи.
Юні лісівники ділилися досвідом роботи у Кирнасівському лісорозсаднику.
- Лісове господарство – галузь багатостороння. У процесі занять в учнівському лісництві учні можуть отримати практичне уявлення про різні грані лісівничої професії. У цьому велику допомогу надають юним лісівникам мудрі керівники, фахівці своєї справи – директор Тульчинського ЛМГ Поліщук В.А.,головний лісничий Кілимник Г.П., лісничий Кирнасівського лісництва Дубовий Б. В., - розповів директор школи Марценюк Г.П. - Приємно, що склалася стійка традиція співпраці учнів із лісництвом. Юні лісівники беруть участь у посадці культур, доглядають за мурашниками, виготовляють шпаківні, синичники, проводять підгодівлю птахів і звірів. Теоретичні і практичні знання багатогранної лісової галузі учні отримують на факультативних заняттях спецкурсу «Основи лісової справи». Практичні вміння і навички учні здобувають безпосередньо у лісництві, де й проходять спеціальну підготовку. Вони вчаться саджати і доглядати дерева, охороняти ліс від пожеж і пошкоджень, вести спостереження за появою і розмноженням шкідників.
Попереду у юних лісівників - багато нових, захоплюючих справ, де вони разом із наставниками – лісівниками досягнуть вагомих результатів у примноженні лісових багатств рідного краю.